MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MKS Perła Lublin przegrał wyjazdowe starcie na koniec roku. Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała biało-zielone 34:29

BLIT
Lubelskie szczypiornistki nie zaliczyły dobrego powrotu do gry po półtoramiesięcznej przerwie. Mistrzynie Polski pożegnały 2020 rok wyjazdową przegraną z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i nie zdołały odzyskać fotelu lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Lublinianki wyszły na parkiet w Piotrkowie Trybunalskim bez swojej kapitan - Weroniki Gawlik. Od pierwszej minuty w bramki biało-zielonych broniła Marina Razum. Jej zmienniczką miała być Paulina Wdowiak.

Wynik otworzyła w trzeciej minucie skrzydłowa gospodyń Daria Szynkaruk. Po chwili jednak podopieczne Kima Rasmussena wyrównały za sprawą Aleksandry Rosiak. Chwilę przed upływem czwartej minuty ta sama zawodniczka dała gościom prowadzenie. Piotrkowianki w szóstej minucie doprowadziły do remisu 3:3.

Do 10 minuty walka toczyła się punkt za punkt. Gospodynie wyszły na prowadzenie 6:5 kilkadziesiąt sekund później. Biało-zielone już nie odzyskały korzystnego wyniku. Szczególnie skuteczna była zawodniczka Piotrcovii, Oktawia Płomińska, która w pierwszym kwadransie spotkania zaliczyła cztery trafienia.

Na półmetku pierwszej połowy Kim Rasmussen, widząc słabą skuteczność swoich podopiecznych, poprosił o czas. Wytyczne duńskiego szkoleniowca nie pomogły. 10 minut później mistrzynie Polski przegrywały już siedmioma bramkami. Do przerwy dystans ten udało się skrócić do czterech trafień. Tablica wyników po pół godziny gry wskazywała rezultat 19:15 dla drużyny miejscowych.

Bezpośrednio po zmianie stron oblicze spotkania nie uległo zmianie. Po siedmiu minutach piotrkowianki powiększyły przewagę do sześciu bramek. W dalszej części meczu dzięki trzem trafieniom Aleksandry Rosiak, a także bramkom Joanny Gadziny i Marty Gęgi lublinianki znów zniwelowały stratę do poziomu sprzed przerwy. Na kwadrans przed końcem starcia z kolei przewaga gospodyń spadła do trzech trafień za sprawą celnego rzutu Magdy Balsam.

Zawodniczki zespołu gości nie zdołały złapać kontaktu. Najpierw bramkę dla miejscowych zdobyła Magdalena Drażyk, a potem dwa trafienia dołożyła Vitoria Macedo. Szczypiornistki z Lublina odpowiedziały celnymi rzutami Aleksandry Rosiak i Dagmary Nocuń. Mimo to w ostatnie 10 minut spotkania biało-zielone wchodziły z czterobramkową stratą i nie zanosiło się na poprawę tego stanu. W 53. minucie gospodynie prowadziły już 32:25. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wynikiem 34:29 dla Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 34:29 (19:15)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka 1 – Płomińska 8, Drażyk 7, Macedo 5, Roszak 4, Klonowska 2, Szynkaruk 2, Więckowska 1, Zaleśny 1, Charzyńska 1, Trawczyńska 1, Oreszczuk 1, Sobecka, Senderkiewicz, Abramowicz. Kary: 10 min. Trener: Krzysztof Przybylski.

MKS Perła: Razum, Wdowiak – Rosiak 8, Gęga 7, Nosek 4, Królikowska 2, Anastacio 2, Tatar 2, Nocuń 1, Balsam 1, Gadzina 1, Szarawaga 1, Więckowska, Vinyukova, Malović, Olek. Kary: 16 min. Trener: Kim Rasmussen.

Sędziowali: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz

MKS Perła Lublin wysoko wygrał z KPR Ruchem Chorzów. Lublini...

MKS Perła Lublin powróci do zmagań w PGNiG Superlidze kobiet...

Kto może pochwalić się największą liczbą obserwatorów w regionie? Przygotowaliśmy zestawienie 15 najpopularniejszych fanpage’ów klubów z lubelskiego.Przeglądaj galerię za pomocą strzałek lub gestów.

Które drużyny z regionu mają największą liczbę obserwatorów ...