MKS Selgros Lublin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Kompromitacja mistrzyń Polski

Marcin Puka
Najlepszą zawodniczką MKS Selgros była Marta Gęga. Rzuciła osiem bramek.
Najlepszą zawodniczką MKS Selgros była Marta Gęga. Rzuciła osiem bramek. Fot. Lukasz Kaczanowski/Kurier Lubelski/Polska Press
MKS Selgros Lublin przegrał w Nowym Sączu z Olimpią-Beskid. Lublinianki mają już bardzo małe szanse na zajęcie 1. miejsca przed fazą play-off.

Początek środowego spotkania był wyrównany. Po sześciu minutach na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. Później dość nieoczekiwanie teoretycznie słabszy zespół z Nowego Sącza odskoczył na dwa trafienia, prowadząc po czternastu minutach 6:4, a następnie 7:4.

Podopieczne Sabiny Włodek zdołały jednak w pierwszej części meczu dwukrotnie doprowadzić do wyrównania (8:8 i 11:11). Jednak po 30 mi-nutach zespół z Nowego Sącza, walczący o utrzymanie w krajowej elicie, prowadził minimalnie 13:12.

Po zmianie stron lubelscy kibice mogli być pewni, że ich pupilki zagrają znacznie lepiej, ponieważ w tym sezonie zdarzyło się tak już kilka razy.

Jednak w środę działy się niesamowite rzeczy. Miejscowe, niemające nic do stracenia, prowadziły 15:12, następnie 18:15 i 24:21. Sensacja pomału stawała się faktem.

Co prawda, przyjezdne rzuciły się jeszcze w pościg za rywalkami i po trafieniu Joanny Drabik na minutę przed końcem spotkania był remis po 24. Niestety, w ostatnich sekundach meczu miejscowe zdobyły zwycięskiego gola.

Olimpia Nowy Sącz 25 (13)
MKS Selgros Lublin 24 (12)

Olimpia-Beskid: Szczurek -Smbatian 5, Leśniak 6 , Płachta 1, Stelmakh 5, Nocuń 4, Stokłosa 2, Figiel 2, Lesik, Olejarczyk. Kary: 4 minuty. Trener: Lucyna Zygmunt
MKS Selgros: Gawilk, Dzuhkeva - Gęga 8 , Charzyńska 2, Kozimur 2, Kocela, Drabik 2, Quintino 3, Skrzyniarz , Repelewska 7, Rola, Szarawaga, Bijan. Kary: 6 minut. Trener: Sabina Włodek

Sędziował: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (obaj Kielce); Widzów: 120