MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na kortach politechniki w tym roku raczej sobie nie pograją…

Kamil Wojdat
Kamil Wojdat
(miesięczny koszt utrzymania obiektu wynosi dwa tysiące złotych)
(miesięczny koszt utrzymania obiektu wynosi dwa tysiące złotych) Kamil Wojdat
Z boku wyglądają okazale. W środku zapewne też, choć tego stwierdzić nie można. A to dlatego, że od dłuższego czasu korty tenisowe Politechniki Lubelskiej są wyłączone z użytku.

W ubiegłym tygodniu w tej sprawie naszą redakcję zawiadomił zaniepokojony czytelnik. - Kilka lat temu uczelnia otrzymała dofinansowanie i wybudowała halę tenisową na twardych kortach, które już wcześniej istniały i działały od dłuższego czasu. Po kilkunastu miesiącach, z niewiadomych dla mnie przyczyn, obiekt został zamknięty nie tylko dla użytku komercyjnego, ale również dla studentów i pracowników uczelni. Wejścia nie ma, konstrukcja dmuchana cały czas jest utrzymywana, a wszystko pochłania przecież koszty. Nie wiem, z jakiego powodu tak się dzieje - zastanawia się czytelnik.

Centrum Sportowe Politechniki Lubelskiej otwarto w 2019 roku. Udało się wtedy m.in. zmodernizować boisko do piłki nożnej, wybudować nowe ze sztuczną nawierzchnią, wyremontować halę sportową czy odnowić i nakryć właśnie karty tenisowe. Inwestycja pochłonęła 15 milionów złotych.

- Na prośbę pracowników i studentów, którzy chcieli mieć możliwość korzystania z obiektu przez okrągły rok, bez względu na warunki atmosferyczne, zdecydowaliśmy się przykryć korty zdejmowaną powłoką pneumatyczną. To urządzenie, w celu przetestowania, miało być zamontowane na kilka miesięcy. Jednocześnie wystąpiliśmy z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, polegającym na wyłączeniu terenów zajmowanych przez uczelnię ze strefy Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych Miasta Lublin. To dlatego, aby korty mogły być stale zadaszone - wyjaśnia rzeczniczka prasowa Politechniki Lubelskiej, Iwona Czajkowska-Deneka.

Sympatycy tenisa nie nacieszyli się jednak zbyt długo obiektem, z którego od tego czasu, bez względu na porę roku, można było korzystać bez przerwy. - W międzyczasie pojawiły się liczne spękania i rysy na powierzchni akrylowej kortów. Problem zgłoszony został do generalnego wykonawcy, a na początku 2021 r. korty przestały być udostępniane. Od tamtego czasu prowadzimy postępowanie gwarancyjne - pisze pani rzecznik.

Postępowanie to jedno. Drugie to podjęcie uchwały ze strony miasta (w kwestii zagospodarowania przestrzennego), co nie zostało jeszcze zrobione. Bez niej sytuacja nie ulegnie zmianie, a balon nie będzie mógł na stale okrywać kortów. Takie rozwiązanie było możliwe tylko przez pierwsze miesiące ich działania.

- Dzisiaj złożę interpelację. Zrobię wszystko, aby jak najszybciej ta sprawa została doprowadzona do końca, a korty oddano do użytku - zapewnia wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Marcin Nowak.

W tym roku jednak to się chyba nie wydarzy, a przynajmniej tak wynika ze słów rzeczniczki Politechniki Lubelskiej. - Uchwała o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego zostanie przedłożona pod obrady Rady Miasta Lublin we wrześniu lub październiku. Wierzymy, że po przejściu wszystkich procedur odbiorowych korty zostaną otwarte w przyszłym roku - kończy Iwona Czajkowska-Deneka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znamy sondażowe wyniki wyborów do PE. Wygrywa Koalicja Obywatelska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski