Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nalot antyterrorystów na wytwórnię narkotyków w Potęgowie

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe CBŚP
W niedzielę po południu antyterroryści przerwali produkcję narkotyków w firmie w Potęgowie w powiecie słupskim. Centralne Biuro Śledcze Policji zadziałało błyskawicznie po uzyskaniu informacji, nie czekając na nakazy prokuratury.

W Potęgowie pojawiły się ekipy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA. Do akcji użyto śmigłowców i wozów opancerzonych. Policjanci przeprowadzili działania w hali zakładu obróbki metalu, w której trwała produkcja amfetaminy.

- W niedzielę po południu policjanci wykonywali czynności związane ze zwalczaniem przestępstw narkotykowych. Zostały zatrzymane trzy osoby – mówi Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji. - Czynności te nadal są w toku – powiedział „Głosowi” w poniedziałek podkomisarz Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji. - Do akcji zostały użyte helikoptery policyjne i sprzęt specjalistyczny.

Paweł Żukiewicz nie mówi o jej szczegółach. Przed południem nie wiadomo jeszcze było, która prokuratura prowadzi sprawę. Policjanci sami zadziałali, gdy tylko uzyskali informację o tym procederze.
- Pozwalają na to przepisy kodeksu postępowania karnego w sytuacjach niecierpiących zwłoki. Policjanci działali na bieżąco po tym, gdy dotarli do informacji – wyjaśnia Paweł Żukiewicz.

Według przepisów dopuszczalność wykonywania takich czynności w ramach postępowania w niezbędnym zakresie ograniczona jest wyłącznie do wypadków niecierpiących zwłoki, czyli sytuacji, gdzie tylko podjęcie natychmiastowych działań pozwoli zabezpieczyć ślady i dowody przestępstwa przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem. Tak było w tej sytuacji.

To jedna z wielu akcji CBŚP. Z raportu za 2023 rok wynika, że w ubiegłym roku policjanci zabezpieczyli łącznie o blisko 14,23 tony narkotyków, środków odurzających i substancji psychoaktywnych. To o 28% więcej niż w 2022 roku. Wykonywane czynności zmierzały przede wszystkim do ujawniania i likwidacji nielegalnych plantacji konopi oraz profesjonalnych laboratoriów, w których produkowane były narkotyki syntetyczne i miejsca ich magazynowania. W obszarze zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej efektem działań Centralnego Biura Śledczego Policji była likwidacja 56 laboratoriów narkotyków syntetycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza