Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie przegap wad wzroku. Studenci Uniwersytetu Medycznego zapraszają na darmowe badanie

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Łukasz Kaczanowski/Polska Press/Archiwum
Do 11 listopada studenci i pracownicy UMCS będą mogli skorzystać z darmowych przesiewowych badań wzroku w ramach projektu „Miej oko na swój wzrok”. Badania wykonają studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy wykorzystają wyniki do prac naukowych.

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zapraszają na kolejną edycję bezpłatnego badania wzroku w ramach projektu „Miej oko na swój wzrok”. Akcja badania wzroku będzie trwać do 11 listopada w godzinach 8-14. W badaniach mogą wziąć udział studenci i pracownicy uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni Lubelskich.

Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść na stoisko badawcze w holu przy szatni Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Wyniki pomiarów ostrości wzroku posłużą studentom Uniwersytetu Medycznego do badań naukowych.

Sama procedura trwa jedynie 5 minut i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, natomiast przed samym badaniem należy wypełnić zgodę na badanie i przetwarzanie danych osobowych oraz wypełnić ankietę, której wyniki posłużą w badaniu naukowym.
Diagnostyka będzie składać się z dwóch etapów: badania ostrości wzroku przenośnymi tablicami Snellena oraz badania refrakcji autorefraktometrem bezkontaktowym SVS produkcji Welch Allyn. Podczas autorefraktometrii, czyli badania komputerowego, zostanie automatycznie przeanalizowana refrakcja oczu, dzięki czemu można będzie wstępnie ocenić czy u badanego występują takie wady jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm.

Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przewidzieli konkurs. Szczegóły w poście na facebookowym wydarzeniu .

Akcja finansowana jest przez Związek Uczelni Lubelskich. W kolejnych tygodniach badacze z Uniwersytetu Medycznego odwiedzą m.in. Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnikę Lubelską.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski