Niespodzianka w Kwidzynie. Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali z miejscowym MMTS 25:32

KS Azoty Puławy
W zaległym spotkaniu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Azotów Puławy niespodziewanie przegrali w Kwidzynie z MMTS różnicą siedmiu bramek – 25:32. Zespół w roli pierwszego trenera tym razem poprowadził Zbigniew Markuszewski, ponieważ Daniela Waszkiewicza zatrzymała w domu choroba. W składzie zabrakło także m.in. kontuzjowanego Marko Panica, który był najlepszym strzelcem Azotów w sobotnim spotkaniu z Chambery Savoie Mont Blanc Handball. Do składu wrócił natomiast skrzydłowy Adam Skrabania.

Goście dobrze rozpoczęli mecz i w pierwszych minutach prowadzili 2:1, 4:2 i 6:3. Potem kwidzynianie zdobyli trzy bramki z rzędu i był remis. Ale puławianie odpowiedzieli trafieniami Wojciecha Gumińskiego z rzutu karnego oraz Piotra Jarosiewicza i po kwadransie gry znowu prowadzili 8:6.

Szybko jednak zaczęły się ich problemy w ataku. Zawodnicy grali nieskutecznie, a po bramce wyrównującej Piotra Masłowskiego w 19. minucie (9:9) nie potrafili zdobyć następnej bramki przez dziewięć minut (w tym czasie m.in. Gumiński nie wykorzystał rzutu karnego).

Dopiero w 28. min. Patryk Kuchczyński rzucił bramkę z linii siedmiu metrów (10:14), a po kolejnych dwóch minutach goście doczekali się w końcu trafienia po akcji. Na przerwę zeszli jednak ze stratą aż sześciu bramek (11:17).

W drugiej części puławianie próbowali odrabiać straty, ale na ich udane akcje gospodarze odpowiadali również celnymi rzutami. W 46. minucie drużyna Azotów zbliżyła się na trzy bramki – 21:24, ale niedługo później znów nie wykorzystała rzutu karnego, a kwidzynianie ponownie odskoczyli na sześć trafień.

W niedzielę Azoty zagrają w Chambery mecz rewanżowy w Pucharze EHF.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 32:25(17:11)
MMTS: Szczecina, Żurawski – Pilitowski 6, Nogowski 5, Krieger 4, Peret 4, Potoczny 4, Kryński 3, Ossowski 2, Guziewicz 1, Janikowski 1, Landzwojczak 1, Przytuła 1, Grzenkowicz, Rosiak. Kary: 6 min. Trener: Maciej Mroczkowski
Azoty: Bogdanow, Koszowy – Masłowski 4, Seroka 4, Jarosiewicz 3, Skrabania 3, Prce 3, Kasprzak 2, Ostrousko 2, Kuchczyński 1, Podsiadło 1, Jurecki 1, Gumiński 1, Adamczuk, Grzelak. Kary: 8 min. Trener: Zbigniew Markuszewski