Nieudany wyjazd do Wielkiej Brytanii. Dwie porażki polskich hokeistów

Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Dwóch porażek doznali polscy hokeiści w towarzyskich meczach rozegranych w piątek i sobotę w Wielkiej Brytanii. Obydwie drużyny przygotowują się do mistrzostw świata elity, które w maju zostaną rozegrane w Czechach.

Porażka w pierwszym meczu w Nottingham

Towarzyskie spotkania odbywały się w Leeds i Nottingham. Wcześniej w ramach przygotowań do mistrzostw świata Biało-Czerwoni dwukrotnie pokonali Węgrów (5:2, 6:2) i doznali dwóch porażek ze Słowenią (0:2, 1:3).

W pierwsze spotkanie lepiej weszli Brytyjczycy, którzy znacznie częściej potrafili groźnie zaatakować niż ich rywale. Co prawda w pierwszej tercji mający sporo pracy bramkarz naszej reprezentacji John Murray zdołał zachować czyste konto, w drugiej gospodarze starcia dopięli swego i dwukrotnie posłali krążek do bramki. Trzecia tercja przyniosła wiele ciekawych akcji z obydwu stron, a kibice zgromadzeni w hali obejrzeli kolejne dwie bramki - najpierw na 3:0 podwyższył Liam Kirk, a w końcówce spotkania honorowe trafienie zanotował Dominik Paś.

26 kwietnia (piątek), Leeds
Wielka Brytania – Polska 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Bramki:
Josh Batch 25, Brett Perlini 39, Liam Kirk 46 - Dominik Paś 56

Zacięty sobotni mecz z Brytyjczykami

Znacznie bliżej wygranej Biało-Czerwoni byli w drugiej towarzyskiej potyczce rozegranej w sobotę. Świetnie spisujący się w bramce David Zabolotny wybronił wiele trudnych strzałów i w sporej mierze dzięki niemu po dwóch tercjach utrzymywał się bezbramkowy remis.

W trzeciej tercji Brytyjczycy, za sprawą Bretta Perliniego, dopięli swego, w 58. minucie nasi reprezentanci zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, a autorem bramki był Krystian Dziubiński. Ostatnie sekundy oraz dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, zwycięzcę wyłonić musiała więc seria rzutów karnych, którą lepiej wykonywali gospodarze (2:1) i to oni ostatecznie cieszyli się z triumfu.

Przed mistrzostwami świata Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. W piątek, 3 maja, w Żylinie zmierzą się ze Słowacją, z kolei we wtorek, 7 maja, w Sosnowcu przeciwnikiem naszej drużyny będą Duńczycy.