Opinie po meczu TBV Start Lublin - Anwil Włocławek

KK
TBV Start Lublin przegrał 70:88 przed własną publicznością z Anwilem Włocławek w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Prezentujemy komentarze po tym spotkaniu.

Kacper Borowski (TBV Startu Lublin):
Były momenty, w których rodziła się nadzieja, że dojdzie do wyrównanego meczu, ale niestety popełniliśmy parę błędów, które zaważyły o tym, że przegraliśmy ten mecz. W drugiej kwarcie daliśmy plamę w obronie, a rywale zdobyli dużo łatwych punktów spod kosza. Mieliśmy im to uniemożliwić, ale niestety nam to nie wychodziło i pewnie dlatego tak odskoczyli nam punktowo. Przykro, że nie awansowaliśmy do fazy play-off. Walczyliśmy do końca, ale niestety nie wyszło. Trzeba wyciągnąć wnioski i liczyć na to, że w następnym sezonie będzie lepiej.

David Dedek (trener TBV Startu Lublin):
Mocno weszliśmy w mecz i od pierwszych minut walczyliśmy. Jednak w drugiej kwarcie zagraliśmy trochę za wolno i za miękko. W dodatku, za każdym razem jak wchodziliśmy pod kosz to byliśmy mocno faulowani, ale nie odwdzięczaliśmy się tym samym. Dzięki temu rywale zrobili różnicę. W drugiej połowie narzuciliśmy o wiele twardsze warunki, jednak włocławianie pokazali klasę, kontrolowali końcówkę i zasłużenie wygrali.

Uros Mirković (TBV Start Lublin):
Już przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas trudne spotkanie. Nasz szanse na awans do fazy play-off były bardzo małe. Mieliśmy pecha, bo musieliśmy walczyć ze świetnie dysponowanym Anwilem Włocławek. Oni przyjechali do Lublina mocno podrażnieni porażką z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim. Mieliśmy swoje szanse, ale Anwil potrafił nas przełamać. O ich sukcesie przesądziła zespołowość.