Pewna wygrana koszykarzy Startu Lublin z Sokołem Łańcut. Problemy były tylko na początku

Trzecie zwycięstwo Polskiego Cukru Startu Lublin w trzecim meczu Orlen Basket Ligi. W hali Globus poległ Sokół Łańcut. Czerwono-czarni wygrali 99:83.

Po dwóch ligowych zwycięstwach w przekonywującym stylu, podopieczni trenera Artura Gronka byli faworytem domowej potyczki z Sokołem Łańcut. Początek spotkania był jednak zaskakujący, ponieważ to goście lepiej weszli w mecz i szybko uzyskali przewagę ośmiu punktów (10:2 i 14:6).

Lubelska obrona nie potrafiła zatrzymać rywali. Natomiast gospodarze mieli problemy ze skutecznością. Zawodziły przede wszystkim rzuty z dystansu. Dopiero ósma próba zza linii 6,75 m, tuż przed końcem inauguracyjnej kwarty, przyniosła powodzenie. „Trójka” Trey’a Wade’a pozwoliła zakończyć pierwsze 10 minut gry ze stratą tylko jednego punktu (19:20).

Goście przez blisko połowę drugiej kwarty utrzymywali niewielkie prowadzenie. W ich szeregach dobrze punktował były gracz Startu, Kacper Młynarski (do przerwy rzucił 13 pkt).

Ale rezerwowy gospodarzy, Filip Put dał swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie po dwóch kwartach (45:43). Po przerwie na parkiecie dominowali koszykarze z Lublina. W 28. minucie, po trójce Michała Krasuskiego, ich przewaga wynosiła 20 punktów (74:54).
W ostatniej części Start kontynuował dobrą grę ofensywną, a strzeleckie popisy zakończył tuż przed „setką”.

W czwartek czerwono-czarni zagrają w Dąbrowie Górniczej.

Polski Cukier Start Lublin - Sokół Łańcut 99:83 (19:20, 26:23, 31:20, 23:20)

Start: O’Reilly 18, Durham 17, Wade 17, Put 16, Benson 13, Pelczar 8, Krasuski 5, Gabrić 3, Karolak 2. Trener: Artur Gronek

Sokół: Kemp 17, Cheese 16, Młynarski 14, Berzins 13, Sanders 12, Szczypiński 7, Faye 4, Płowy, Czerwonka. Trener: Marek Łukomski