Pewne wygrane piłkarzy ręcznych z Zamościa i Białej Podlaskiej w Lidze Centralnej

(Akademicy z Białej Podlaskiej zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli Ligi Centralnej, Padwa Zamość jest druga) Facebook/AZS-AWF Biała Podlaska
Za nami kolejna seria spotkań w Lidze Centralnej piłkarzy ręcznych. Padwa Zamość pokonała we własnej hali Juranda Ciechanów 36:29, natomiast AKPR AZS-AWF wygrał w Białej Podlaskiej z Olimpią Piekary Śląskie 35:27.

Dla Padwy to 14. zwycięstwo w kampanii 2023/24. Tym razem zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie dał szans ekipie z Ciechanowa.

- Jurand gra bardzo dobrze i agresywnie. Ma kilku fajnych zawodników i na pewno będzie to trudny przeciwnik. Wiadomo, że będziemy grali o zwycięstwo i nie wyobrażam sobie naszej porażki przed własną publicznością - podkreślał przed spotkaniem Zbigniew Markuszewski, szkoleniowiec zamościan.

Gospodarze po siedmiu minutach gry prowadzili 6:1, a po kolejnych dziesięciu 13:6. Rywalom w końcówce premierowej odsłony, udało się nieco zmniejszyć straty (16:19). Po przerwie wiceliderzy ligowej tabeli kontrolowali wydarzenia na boisku, mając cały czas przewagę kilku bramek.

KPR Padwa Zamość – Jurand Ciechanów 36:29 (19:16)
Padwa: Gawryś, Kozłowski – Małecki 6, Olichwiruk 6, Szeląg 5, Fugiel 4, Maciąg 4, Czerwonka 3, Morawski 3, Adamczuk 2, Puszkarski 1, Skiba 1, Szymański 1, Konkel, Bączek, Kłoda. Kary: 10 min. Trener: Zbigniew Markuszewski

Problemów ze zwycięstwem nie mieli także szczypiorniści z Białej Podlaskiej, którzy mieli atut własnej hali. Gospodarze w 7. minucie prowadzili co prawda 5:0, ale po kwadransie gry na tablicy pojawił się remis 8:8. Akademicy podkręcili tempo i do przerwy wypracowali sobie przewagę trzech trafień (17:14).

Po zmianie stron Olimpia próbowała walczyć, jednak gospodarze nie pozwalali złapać gościom kontaktu.

Podopieczni trenera Marcina Stefańca zrewanżowali się tym samym za porażkę w Piekarach Śląskich w pierwszej rundzie. Po sobotnim triumfie AZS-AWF plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Ligi Centralnej.

AKPR AZS-AWF Biała Podlaska – Olimpia Medex Piekary Śląskie 35:27 (17:14)
AZS-AWF: Kwiatkowski 2, Adamiuk – Tarasiuk 7, Grzenkowicz 5, Kozycz 5, Mazur 5, Kandora 3, Wierzbicki 3, Antoniak 2, Reszczyński 2, Wójcik 1, Baranowski, Warmijak. Kary: 14 min. Trener: Marcin Stefaniec