MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pięć medali zapaśników z regionu podczas młodzieżowych mistrzostw Polski

Zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm zdobyli cztery medale w Poznaniu
Zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm zdobyli cztery medale w Poznaniu archiwum klubu
Cement Gryf Chełm wywalczył czwartą lokatę w klasyfikacji drużynowej podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, rozegranych w dniach 14-15 października w Poznaniu.

Chełmianie zgromadzili 86 pkt., ulegając tylko ekipom Sobieskiego Poznań (109 pkt.), Olimpijczyka Radom (106 pkt.) oraz AKS Piotrków Trybunalski (101 pkt.). Na 9. pozycji sklasyfikowani zostali zapaśnicy Olimpu Janów Lubelski (39 pkt.), natomiast 12. lokata przypadła Agrosowi Zamość (21 pkt.).

Mistrzem Polski w kategorii 55 kg został Marcin Kunysz z Cementu Gryfa Chełm, pokonując w pojedynku finałowym Michała Kostrubca z Agrosu Zamość. Na najniższym stopniu podium w tej samej wadze stanął natomiast Radosław Bierzanowski, reprezentujący barwy chełmskiego Gryfa.

Dwa brązowe krążki przypadły ponadto zapaśnikom Cementu Gryfa Chełm w kategorii 60 kg, bowiem na trzecich miejscach zakończyli zmagania Mateusz Bierzanowski oraz Marcin Jaskot.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!