Pierwszoligowe derby Lublina dla szczypiornistek MKS AZS UMCS. Zobacz zdjęcia

(MKS AZS UMCS Lublin pokonał w derbowym starciu SMS ZPRP Lublin 26:21)
(MKS AZS UMCS Lublin pokonał w derbowym starciu SMS ZPRP Lublin 26:21) Wojciech Szubartowski
W środę w hali XXX Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Wajdeloty odbyły się derby Lublina w I lidze piłki ręcznej kobiet. Szczypiornistki MKS AZS UMCS pokonały ekipę SMS ZPRP I 26:21.

Po dwunastu minutach gry był remis 3:3. Od tego czasu przyjezdne zaczęły stopniowo powiększać swoją przewagę. W 21. minucie gospodynie traciły do rywalek zaledwie dwa gole (5:7). Do końca pierwszej połowy uczennice SMS-u zaliczyły jednak już tylko jedno trafienie. Rywalki uczyniły to sześciokrotnie i w efekcie prowadziły po premierowej odsłonie 13:6.

Po zmianie stron, gdy po raz kolejny trafiła Amelia Sławska, SMS ZPRP zmniejszył straty do pięciu bramek (9:14) i wciąż miał nadzieje na dogonienie wyżej notowanych przeciwniczek. Na niewiele ponad kwadrans przed końcowa syreną, MKS AZS UMCS ponownie był na plus siedem (19:12).

Podopieczne trenerki Małgorzaty Roli do końca spotkania kontrolowały już wydarzenia na boisku. Najwyższa przewaga jaką miały akademiczki, to osiem goli w 57. minucie (23:15), po bramce Julii Owczaruk oraz minutę i dwie minuty później. Dwa ostatnie trafienia były dziełem Martyny Jastrzębskiej i spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 26:21 dla MKS AZS UMCS.

Team Małgorzaty Roli po tym triumfie plasuje się na pozycji wicelidera tabeli grupy C I ligi. Lublinianki mają na koncie 27 pkt. (9 zwycięstw i 1 porażka). Z kolei SMS ZPRP I z dorobkiem pięciu oczek zajmuje ósmą lokatę. Drużyna trenerki Izabeli Puchacz legitymuje się dwoma wygranymi i siedmioma przegranymi.

SMS ZPRP I Lublin - MKS AZS UMCS Lublin 21:26 (6:13)