MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna: Juniorzy młodsi GKS Bogdanka Łęczna blisko awansu do półfinałów mistrzostw Polski

Marcin Puka
Od zwycięstwa 1:0 na wyjeździe z Cracovią, rozpoczęli juniorzy młodsi GKS Bogdanka udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Jedynego gola dla podopiecznych Sławomira Pogonowskiego strzelił w 82 minucie Jan Siegieda. Rewanż w niedzielę (godz. 11) w Łęcznej. Zwycięzca tej pary w drugiej rundzie zmierzy się z wygranym ze spotkania OKS 1945 Olsztyn - Stal Mielec.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando miejscowych. Goście skupili się na obronie i odważniej zaatakowali po zmianie stron. Taktyka ta przyniosła im upragnione zwycięstwo, bo w końcówce meczu ładnym strzałem z 18 metrów, bramkarza gości pokonał Jan Siegieda.

Natomiast juniorzy starsi GKS Bogdanka, jutro (godz. 16) w ćwierćfinale zmierzą się w Olsztynie z OKS 1945.