Piłka nożna: Motor Lublin rozgromił Wisłokę w Dębicy

Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin zrealizowali swój plan. W sobotę, podopieczni Mariusza Sawy rozgromili na wyjeździe ostatnią w tabeli Wisłokę Dębica 7:0. Dwa gole dla żółto-niebieskich strzelił Paweł Myśliwiecki, a po jednym trafieniu dołożyli Kamil Stachyra, Piotr Piekarski, Dawid Ptaszyński, Marcin Świech i Michał Paluch.

Na Podkarpaciu od samego początku spotkania zaatakowali goście i szybko przyniosło to efekty w postaci bramek. Już w 6 minucie Motor na prowadzenie wyprowadził Kamil Stachyra. Za chwilę było już 2:0 po celnym trafieniu Piotra Piekarskiego. Lublinianie cały czas przeważali, ale na kolejne gole musieliśmy czekać do końca pierwszej połowy. Najpierw bramkarza Wisłoki pokonał Paweł Myśliwiecki, następnie Dawid Ptaszyński, a później znów Myśliwiecki.

Po zmianie stron żółto-biało-niebiescy podwyższyli jeszcze wynik spotkania za sprawą Marcina Świecha i Michała Palucha.

W czwartek (godz. 17) w kolejnym meczu o trzecioligowe punkty, Motor na Arenie Lublin będzie rywalizował z Sokołem Sieniawa.

Wisłoka Dębica – Motor Lublin 0:7 (0:5)
Bramki: Stachyra 6, Piekarski 10, Myśliwiecki 40, 45, Ptaszyński 42, Świech 75, Paluch 76
Motor: Lipiec – Falisiewicz (65 Kłyk), Dikij, Sokolenko, Świech – Piekarski (46 Muszyński), Ptaszyński, Król – Mroczek, Myśliwiecki (46 Wolski), Stachyra (50 Paluch)
Sędziował: Mateusz Warzocha z Rzeszowa