MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna: Wisła Puławy pokonała Pogoń Siedlce 1:0

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy rozegrali kolejny sparing. W sobotę, podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali przed własną publicznością ligowego przeciwnika Pogoń Siedlce 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w 50 minucie Szymon Martuś. Sztab szkoleniowy Wisły po raz kolejny sprawdzał czwórkę zawodników z USA.

Z Pogonią w ekipie Dumy Powiśla zagrali Chritopher Christian, Jason Gorskie, Christoph Edwards i Samuel Gehman. - Wszyscy zaprezentowali się poprawnie, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji czy zostaną u nas - mówi Marek Nowak, drugi trener Wisły. - Zostaną do środy, kiedy to w Puławach (godz. 17) zmierzymy się z Radomiakiem. Zobaczymy jak wypadną w konfrontacji z kolejnym silnym rywalem - dodaje.

Wiadomo, że wiosną w Wiśle nie zagra testowany we wcześniejszych spotkaniach bramkarz Jacek Troshupa z Ruchu Ryki. - Wraca do nas z wypożyczenia Jakub Zolech, a przyszłość wiążemy również z Łukaszem Chojakiem. Ten ostatni na razie zostanie wypożyczony do innego klubu, ale potem do nas wróci - mówi drugi trener Dumy Powiśla.

- Obydwie drużyny jak na ten etap przygotowań zagrały dobre spotkanie - zdradza Nowak. - Z tym, że pierwsza połowa była wyrównana, a po zmianie stron to my dominowaliśmy na boisku. Strzeliliśmy gola i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Dobrze operowaliśmy piłką.

Po raz pierwszych w zimowych sparingach wspólnie w ataku wystąpili snajperzy wyborowi Wisły Konrad Nowak i Łukasz Giza. - Szukali siebie nawzajem na boisku. Ich współpraca była bardzo obiecująca - kończy drugi szkoleniowiec drugoligowca z Puław.

W pierwszej połowie sobotniego sparingu boisko musiał opuścić Marek Nowak. Pomocnik Dumy Powiśla doznał urazu łydki i poprosił o zmianę. Dopiero po przeprowadzeniu badań okaże się jak poważna jest jego kontuzja.

Wisła (I połowa): Penkowec - Budzyński, Jakubiec, Christian, Edwards, Wiącek, M. Nowak (35 Nowosielski), Gehman, Maksymiuk, Giza, K. Nowak; Wisła (II połowa): Przybylski - Gawrysiak, Skórnicki, Gorskie, Kwiatkowski, Orzędowski, Jabkowski, Charzewski, Nowosielski, Martuś, Niezgoda