Piłka nożna: Wisła Puławy wygrywa pierwszy tegoroczny sparing

Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W swoim pierwszym tegorocznym sparingu, piłkarze wicelidera drugiej ligi Wisły Puławy pokonali przed własną publicznością trzecioligową Tomasovię 5:1. Dwa gole dla Dumy Powiśla strzelił Sebastian Głaz, a po jednym trafieniu zaliczyli Konrad Nowak, Konrad Szczotka i Karol Kalita.

Wisła Puławy – Tomasovia 5:1 (4:0)
Bramki dla Wisły: Głaz 12, 34 z rzutu karnego, Nowak 19, Szczotka 42, Kalita 90
Wisła Puławy (I połowa): Sobczak (30 Żuber) – Duda, Budzyński, Pielach – Pożak, Głaz, Maksymiuk, Szczotka, Tetych – Nowak, Drapsa (35 zawodnik testowany). Wisła (II połowa): Żuber (61 Penkowec) – Turzyniecki, Kanarek, Gusocenko, Litwiniuk – Lisiecki, Wiejak, Słotwiński, Kalita – Olszak, zawodnik testowany (Popiołek)
Tomasovia (skład wyjściowy): Bartoszyk – Gęborys, Szuta, Smoła, Skiba – Żurawski, Ratyna, zawodnik testowany, Raczkiewicz, Orzechowski – Zawiślak

Bohdan Bławacki, trener Wisły miał już do dyspozycji pozyskanego zimą ze Stali Mielec Sebastiana Dudę. Poza tym sprawdzani byli dwaj napastnicy, ale w klubie nie ujawniają ich nazwisk.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli miejscowi, którzy już do przerwy prowadzili 4:0. Wynik mógł być wyższy, ale w 40 minucie Sebastian Głaz nie wykorzystał rzutu karnego.

27 stycznia, rywalem Wisły w kolejnym meczu sparingowym będzie Legia II Warszawa.