Piłka ręczna: Azoty Puławy wysoko pokonały Zagłębie Lubin

Mecze piłkarzy ręcznych pomiędzy Azotami Puławy, a Zagłębiem Lublin zawsze były bardzo zacięte. Aż do niedzieli 10 lutego. Dzisiaj puławianie bardzo przekonująco pokonali na wyjeździe miedziowych 26:18 (15:8). Podopieczni Marcina Kurowskiego umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

Radość ze zwycięstwa psuje kontuzja Krzysztofa Łyżwy. Rozgrywający puławskiej drużyny w 25 minucie musiał opuścić parkiet, z podejrzeniem urazu stawu łokciowego. Na razie nie wiadomo, ile czasu zawodnik powoływany do reprezentacji Polski będzie musiał pauzować.

Miejscowi, walczący o awans do czołowej ósemki, zapowiadali przed meczem, że są w stanie sprawić niespodziankę i pokonać zespół Marcina Kurowskiego. Jednak szkoleniowiec miedziowych dodawał, że puławianie są silniejszą drużyną niż w pierwszej rundzie. Goście to potwierdzili. Wywalczyli kolejne dwa punkty i wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Goście na Dolnym Śląsku prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Najpierw 3:0, a w 20 minucie już 10:5. Puławianie zwiększyli jeszcze swoją przewagę i do szatni schodzili mając siedem bramek w zapasie.

Po zmianie stron Azoty, występujące bez wielokrotnego reprezentanta Czech Jana Sobola, wciąż grały swoją piłkę, a miejscowi byli bezradni. Nie mogli nic zdziałać wobec dobrej defensywy puławian i ich świetnej dyspozycji w ataku.

W 49 minucie goście prowadzili aż dwunastoma golami (24:12) i nikt w Lubinie nie marzył nawet o remisie. Ostatecznie puławianie zwyciężyli 26:18, nie chcąc chyba dobijać zre-zygnowanego rywala. A ten był na deskach, niczym znokautowany bokser.

Goście po raz kolejny potwierdzili, że w tym sezonie są bardzo mocni i powalczą o medale.

W najbliższy weekend Azoty Piławy zmierzą się na wyjeździe w pierwszym meczu 1/8 Challenge Cup z belgijskim Initia Hasselt.
Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 18:26 (8:15)
Zagłębie: Malcher, Małecki oraz Stankiewicz 2, Gumiński 5, Przysiek 1, Kużdeba 1, Kozłowski 2, Szymyślik 1, Paluch 1, Bartczak 2, Achruk 2, Starzyński 1. Kary: 12 minut.
Azoty: Stęczniewski Sokołowski oraz Bałwas 1, Ćwikliński 2, Tylutki 2, Zinczuk 2, Łyżwa 1, Kus 2, Szyba 6, Przybylski 2, Maslowski 5, Krajewski 3, Jankowski. Kary: 14 minut.

Superliga mężczyzn
Zagłębie - Azoty 18:26 (8:15), MMTS - Vive 27:36 (15:18), Powen - Stal 30:27 (15:14), Czuwaj - Pogoń 21:38 (10:20), Miedź - Chrobry 23:19 (12:9)
12. Czuwaj Przemyśl15 3 410-540

Wciąż nie wiadomo, czy Wisła Płock zostanie ukarana walkowerem 0:10 za ostatni mecz u siebie z Piotrkowianinem. Spotkanie nie odbyło się, ponieważ w hali nie było służb medycznych. Piotrkowianin chce jednak grać, ale żąda spełnienia kilku warunków, w tym wystosowania oficjalnych przeprosin. Ostateczna decyzja zapadnie w tym tygodniu, a podejmie ją Komisarz Ligi, lublinianin Bogdan Trojan.