Piłka ręczna: MKS Lublin pokonał Zagłębie Lubin (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS-u Lublin podniosły się po porażkach w PGNIG Superlidze z Vistalem Gdynia i w Lidze Mistrzyń z Buducnostią Podgorica. W środę, podopieczne Edwarda Jankowskiego i Sabiny Włodek pokonały przed własną publicznością Zagłębie Lubin 29:23 (14:11).

Początek spotkania w hali na Globusie należał do mistrzyń Polski, które prowadziły 2:0. Jednak zespół ze stolicy polskiej miedzi nie zamierzał się poddawać i w 4 minucie po celnym rzucie Agnieszki Jochymek, Zagłębie wygrywało 3:2. Miejscowe poprawiły grę w obronie i w 13 min Alina Wojtas wyprowadziła lublinianki na prowadzenie 8:4. Gole Jeleny Bader sprawiły, że miedziowe przegrywały tylko jedną bramką. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodyń, które schodziły do szatni prowadząc 14:11.

Po zmianie stron lublinianki powiększyły przewagę. W 38 min po bramce Joanny Drabik było już 19:12 dla MKS-u. Przyjezdne jednak znów podjęły walkę i systematycznie odrabiały straty. Na 12 min przed końcem spotkania po trafieniu Karoliny Semeniuk-Olchawy było już tylko 22:19. Na szczęście lublinianki także trafiały do siatki przeciwniczek i po bramce Marty Gęgi odskoczyły na pięć trafień. W lubelskiej bramce dobrze spisywała się Bułgarka Ekaterina Dzhukeva i miejscowe po kolejnej "bombie" Gęgi wyszły w 52 min na prowadzenie 25:19. Ostatecznie lublinianki wygrały 29:23, a aż trzynaście razy bramkarki Zagłębie pokonała Wojtas.

MKS Lublin – Zagłębie Lubin 29:23 (14:11)
MKS: Gawlik, Dzhukeva – Wojtas 13, Rola 4, Małek 3, Gęga 3, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Skrzyniarz 1, Majerek 1. Kary: 10 min.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Semeniuk-Olchawa 7, Paluch 4, Bader 3, Obrusiewicz 3, Jochymek 2, Pałgan 1, Jelić 1, Pielesz 1, Załęczna, Lalewicz. Kary: 14 min.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock).