Piłka ręczna: pierwsza niespodzianka w lubelskim turnieju prekwalifikacyjnym MŚ (ZDJĘCIA)

Austria-Cypr
Austria-Cypr Karol Wiśniewski
Drugi dzień lubelskiego turnieju prekwalifikacyjnego do mistrzostw świata piłkarek ręcznych przyniósł pierwszą niespodziankę. Wielka Brytania niespodziewanie pokonała Słowację 27:26. Drugi czwartkowy mecz zakończył się zgodnie z przypuszczeniami. Austriaczki łatwo wygrały z Cyprem 45:10.

Reprezentacja Polski miała w czwartek dzień wolny. W piątek biało-czerwone zagrają ze Słowacją, która w starciu z Wielką Brytanią rozczarowała swoją grą. Po pierwszej remisowej połowie, w drugiej części toczyła się walka bramka za bramkę. Na niespełna minutę przed końcem był remis 26:26.

Brytyjki ostatnią akcję zakończyły celnym rzutem, natomiast Słowaczki po raz kolejny zatrzymała bramkarka Sarah Hargreaves i Wielka Brytania odniosła niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo.

Emocji zabrakło w starciu Austrii z Cyprem. Podopieczne trenera Herberta Mullera, podobnie jak dzień wcześniej Polki, urządziły sobie strzelecki trening. Natomiast piłkarki z Cypru w pierwszej połowie zdobyły tylko cztery bramki, a w drugiej części sześć (w środę przegrały z Polską 9:51).