MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka ręczna: SPR Lublin wygrało z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 35:31

Piłkarki ręczne SPR Lublin z kompletem zwycięstw zakończyły pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi. W sobotę lublinianki nie dały szans beniaminkowi Olimpii-Beskid, wygrywając w Nowym Sączu 35:31 (20:12). Lublinianki z kompletem punktów nadal są na czele ligowej tabeli.

SPR i Olimpia przystąpiły do potyczki w osłabionych składach. W szeregach lublinianek zabrakło m.in. kontuzjowanej Małgorzaty Majerek i chorej Katarzyny Jarosz. Miejscowe musiały sobie radzić bez Kamili Szczeciny, czy Elżbiety Skorut.

Początek meczu był wyrównany. Raz prowadziły miejscowe, a raz przyjezdne. W 14 minucie po trafieniu Doroty Małek, SPR prowadziło 9:6. Po kolejnych golach, tym razem Aliny Wojtas (wychowanka Olimpii-Beskid) i Kristiny Repelewskiej przyjezdne odskoczyły na pięć bramek. W 26 min po rzucie Karoliny Konsur było nawet 19:9 dla lublinianek. Ostatecznie, pierwszą połowę podopieczne Edwarda Jankowskiego wygrały 20:12.

Po zmianie stron SPR kontrolował przebieg wydarzeń, chociaż w końcówce meczu po kilku błędach lubelskich zawodniczek, miejscowe zbliżyły się na cztery bramki. Na więcej nie było je stać, a SPR odniosło zasłużone zwycięstwo 35:21.

W środę 19 grudnia (godz. 18) lublinianki w hali na Globusie podejmą Ruch Chorzów.

Olimpia-Beskid - SPR Lublin 31:35 (12:20)
Olimpia-Beskid: Podrygała 9, Gadzina 9, Panasiuk 4, Maślanka 3, Chumak 3, Leśniak 2, Płachta 1
SPR: Repelewska 9, Wojtas 6, Wilczek 6, Małek 4, Konsur 4, Kocela 3, Wojdat 3