MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarki ręczne SPR AZS Pol Lublin nie zdobędą Pucharu Polski

Karol Wiśniewski
Piłkarki ręczne SPR AZS Pol Lublin nie zdobędą w tym roku Pucharu Polski. W piątek w meczu półfinałowym przegrały z Łączpolem Gdynia 26:34 (15:19). W sobotę lublinianki zagrają o trzecie miejsce z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, która w drugim półfinale przegrała z Zagłębiem Lubin. W tym roku finał Pucharu Polski rozgrywany jest w formie dwudniowego turnieju Final Four.

O zwycięstwie Łączpolu zadecydował drugi kwadrans pierwszej części meczu. Do tego momentu gra była wyrównana, a przewaga jednego lub drugiego zespołu nie wynosiła więcej niż jedna-dwie bramki.
SPR prowadziło 3:2 po bramce Kamili Skrzyniarz oraz 4:3 po trafieniu Kristiny Repelewskiej. W 15 min był remis 8:8, ale cztery minuty później gdynianki prowadziły już różnicą czterech bramek - 12:8. W ostatniej minucie pierwszej połowy lubelska drużyna doznała podwójnego osłabienia. Najpierw za faul na Katarzynie Duran sędziowie na dwie minuty wykluczyli Izabelę Puchacz i podyktowali rzut karny.
Przed stratą bramki SPR uchroniła Anna Baranowska, ale za kolejne przewinienie na dwie minuty boisko opuściła Alina Wojtas. Do przerwy Łączpol wygrywał 19:15.

W drugiej połowie lublinianki nie znalazły recepty na dobrze dysponowanego rywala. Przewaga gdynianek szybko wzrosła do ośmiu trafień - 23:15 i tę przewagę Łączpol utrzymał do końca spotkania. Tym sposobem zespół z Pomorza zrewanżował się lubelskiej drużynie za niedawną porażkę w półfinale mistrzostw Polski.

Mecz o 3 miejsce SPR AZS Pol zagra w sobotę o godz. 15. Dwie i pół godziny później na parkiet hali w Pruszkowie wybiegną szczypiornistki Łączpolu i Zagłębia.