Piłkarki ręczne SPR Lublin pokonały w Chorzowie Ruch 31:25

Archiwum
Piłkarki ręczne SPR Lublin wciąż są niepokonane w rozgrywkach Superligi. W sobotę wysoko wygrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 31:25, prowadząc do przerwy 19:12.

W barwach SPR po raz pierwszy wystąpiła Valentina Netsiaruk, która na swój debiut czekała do 4. kolejki. Białorusinka rozpoczęła mecz w wyjściowej siódemce na środku rozegrania. Na tej pozycji zastąpiła Kristinę Repelewską.

Białorusinka już na początku spotkania zdobyła swoją pierwszą bramkę w lubelskiej drużynie. Po jej trafieniu oraz bramkach Aliny Wojtas i Małgorzaty Majerek SPR objął prowadzenie 3:0. Taka przewaga lublinianek utrzymywała się przez pierwszy kwadrans (10:7), ale zaledwie pięć minut później SPR wygrywał już różnicą sześciu trafień - 14:8.

Po przerwie wicemistrzynie kraju wciąż prezentowały wysoką skuteczność, a celnymi rzutami popisywała się Majerek, która zdobyła w sumie 8 bramek. Podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego bez większego wysiłku utrzymywały bezpieczną przewagę 6-7 trafień.

Szkoleniowiec Ruchu Janusz Szyczmyk próbował pod koniec meczu zmobilizować swoje zawodniczki do większego wysiłku, ale lublinianki wykorzystywały wszystkie słabości rywalek.

Najwięcej bramek dla SPR rzuciły skrzydłowe: Majerek i Agnieszka Kocela. Debiutująca Netsiaruk zapisała na swoje konto trzy trafienia.

Ruch Chorzów - SPR Lublin 25:31 (12:19)