MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze Wisły Puławy jeszcze nie awansowali do II ligi

Marcin Puka
Piłkarze trzecioligowej Wisły Puławy na dwie kolejki przed końcem sezonu 2010/11 jeszcze nie mogą czuć się drugoligowcami. Dzisiaj podopieczni Mariusza Sawy zremisowali przed własną publicznością z Podlasiem Biała Podlaska 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał w 32 minucie Łukasz Giza, ale 180 sekund później wyrównał Michał Sobiczewski, pewnie egzekwując rzut karny.

Wiślacy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli, ale ich najgroźniejszy rywal Izolator Boguchwała zmniejszył dystans do dwóch punktów, po wygranej u siebie nad Polonią Przemyśl 2:0. O wszystkim zadecydują dwie ostatnie kolejki. Wisła zagra najpierw na wyjeździe ze Stalą Poniatowa (19 czerwca), a tydzień później podejmie Polonię Przemyśl. Izolator zmierzy się w Tarnobrzegu z Siarką, a w ostatnim spotkaniu podejmie Stal Mielec.

W innym dzisiejszych meczach 28. kolejki Karpaty Krosno pokonały Stal Poniatową 2:1 (bramkę dla Stali strzelił już w 3 minucie Karol Strug), a Tomasovia po dwóch golach Jacka Kusiaka zwyciężyła z Partyzantem Targowiska 2:1