Pływanie: Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin najlepszy na 200 m stylem zmiennym

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) udanie zaprezentował się w oświęcimskiej Grand Prix archiwum klubu
Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin triumfował na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas pływackich zawodów z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Impreza w dniach 27-28 kwietnia została rozegrana na 50-metrowym basenie w Oświęcimiu.

19-letni podopieczny trenera Andrzeja Świtkowskiego osiągnął czas 2.06,41, wyprzedzając Karola Zaczyńskiego z AZSAWF Katowice (2.06,78) i Marcina Suzina z AZS AGH Kraków (2.09,45). Świtkowski wywalczył ponadto drugą lokatę w wyścigu na 400 m zmiennym (4.29,05), ulegając tylko Michałowi Poprawie z katowickiego AZS AWF (4.28,08).

W Oświęcimiu druga pozycja na 200 m stylem grzbietowym przypadła Adamowi Dubielowi (MTP Lublinianka), który uzyskał rezultat 2.08,00. W konkurencji tej bezkonkurencyjny okazał się Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra (2.01,07). 19-letni lublinianin zajął ponadto trzecie miejsce w wyścigu na 400 m zmiennym (4.32,12).

Kolejne zawody Grand Prix odbędą się na długiej pływalni w Drzonkowie (18-19 maja).