Pobiegli! Zobacz uczestników Wiosennej Dychy w Lublinie

W niedzielę odbyła się „Wiosenna Dycha”, ze startem i metą nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Trasa 10-kilometrowego biegu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a jej przebieg był dobrze znany lubelskim biegaczom z poprzednich edycji cyklu "Cztery Dychy do Maratonu". Bieg ukończyło 528. uczestników, w tym 123. kobiety.

Najszybszy okazał się Paweł Wysocki z Lublina, który pokonał linię mety w czasie 33 minut i 49 sekund. Rywalizację pań wygrała zaś lublinianka Natalia Zych, uzyskując wynik 37 minut i 20 sekund.

Drugie miejsce wśród panów zajął Krzysztof Lotek z Lublina (33:57), a trzecie Mateusz Krzysztoń z Żyrzyna (34:10). Z kolei podium w klasyfikacji kobiet uzupełniły Magdalena Sekuła z Franciszkowa (39:42) i lublinianka Katarzyna Falkowicz (41:31).

W lubelskim biegu uczestniczyli zawodnicy m.in. z Puław, Łęcznej, Włodawy, Świdnika, Chełma, Kraśnika, czy nawet z Rzeszowa i Warszawy.

Zainaugurowali Grand Prix Lublina 2022
W tym sezonie została wznowiona rywalizacja w ramach Grand Prix Lublina 2022. To odrębna klasyfikacja, która uwzględnia wyniki zawodników startujących w lubelskich biegach organizowanych przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie.

W tym roku odbywa się już 6. edycja klasyfikacji Grand Prix Lublina, która prowadzona jest w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Oprócz Wiosennej Dychy do tegorocznej edycji Grand Prix Lublina zostaną zaliczone jeszcze cztery biegi" "Chęć na Pięć” – 29 maja, „Jesienna Dycha” – 18 września, 6. „Półmaraton Lubelski” – 16 października oraz bieg na dystansie 5 km – 6 listopada.