Polacy za granicą. Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców. Bartosz Slisz zdobył premierowe trafienie

Jakub Jabłoński
Strzelali w ten weekend: Lewandowski, Bochniewicz, Slisz oraz Szymański PODSUMOWANIE PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA
Robert Lewandowski zdobył swoją 18. bramkę w trwającym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy. Damian Szymański wpisał się po raz kolejny na listę strzelców. Dodatkowo strzelali również Paweł Bochniewicz, Bartosz Slisz oraz przypomniał o sobie Kacper Kozłowski przeciwko Ajaxowi Amsterdam. Oto podsumowanie występów Polaków za granicą. Jak z formą na niespełna miesiąc przed pierwszym meczem na Euro 2024? Przekonajcie się sami!

Polacy za granicą. Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Barcelony. Puchacz z asystą w Kaiserlautern

Miniony weekend był niezwykle obfity jeśli chodzi o występy Polaków w zagranicznych ligach. To jest w końcu jedna z ostatnich szans, aby przekonać do siebie selekcjonera Michała Probierza. Euro 2024 zbliża się wielkimi krokami. Przede wszystkim formę szlifuje nasz najlepszy napastnik grający w hiszpańskiej Barcelonie.

Robert Lewandowski zdobył bramkę w przedostatniej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Barcelona podejmowała Rayo Vallecano, a Polak błyskawicznie otworzył strzelanie. Instynktownym uderzeniem z woleja wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po przerwie dwie bramki dorzucił Pedri i Blaugrana zwyciężyła 3:0 nad niżej notowanym rywalem. Tym samym ekipa Polaka zapewniła sobie pozycję wicelidera ligi. A co za tym idzie? Możliwość uczestnictwa kolejny raz w Superpucharze Hiszpanii.

Barcelona z przekonującym zwycięstwem. Lewandowski zdobył pięknego gola

Poza nim na listę strzelców z powołanych na ostatnie baraże o niemiecki turniej również wpisali się: Paweł Bochniewicz w holenderskim sc Heerenveen. Jego drużyna jednak nie zdołała odnieść zwycięstwa nad Spartą Rotterdam (1:2). Rywale okazali się lepsi i gol Polaka był tylko trafieniem honorowym. W Grecji z dobrej strony pokazał się natomiast Damian Szymański. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w wygranym 3:0 meczu z Lamią.

Dodatkowo w ostatnim meczu sezonu na zapleczu niemieckiej ekstraklasy dość nietypową asystą popisał się Tymoteusz Puchacz. Lewy obrońca rozegrał pełne 90 minut w meczu Kaiserlautern - Eintracht Brunszwik. Pomógł tym samym gospodarzom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa 5:0. Polak rozegrał na krótko rzut wolny i podał piłkę Marlonowi Ritterowi. Ten strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi rywali.

Warty wyróżnienia był również występ objawienia poprzednich mistrzostw Europy w 2021 roku. Kacper Kozłowski przypomniał o sobie i godnie pożegnał się z Vitesse Arnheim. Utalentowany były pomocnik Pogoni Szczecin zdobył trafienie przeciwko Ajaxowi Amsterdam. Ostatecznie jego drużyna tylko zremisowała 2:2 z wyżej notowanym rywalem. Przypomnijmy, że Polak w niej jest tylko wypożyczony z angielskiego Brighton.

Za Oceanem błysnął również były piłkarz Legii Warszawa, a teraz aktualny gracz amerykańskiej Atlanty United. Bartosz Slisz wpisał się na listę strzelców w 56. minucie meczu z Nashville SC. Jego drużyna zremisowała to spotkanie 1:1. Dla reprezentanta Polski było to pierwsze trafienie dla amerykańskiego klubu.

• Karol Świderski (Hellas Verona) - gra mecz w poniedziałek z Salernitaną
Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...