Polki wygrały z Czeszkami 64:51. Dwa punkty Dominiki Owczarzak

Reprezentacja Polski kobiet w koszykówce pokonała Czeszki w drugim meczu towarzyskim w Krośnie 64:51. Dwa "oczka" dla biało-czerwonych rzuciła Dominika Owczarzak, rozgrywająca Pszczółki AZS UMCS Lublin. W pierwszej potyczce, Polki wygrały 72:52.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a wygrały ją Czeszki jednym punktem. W drugich 10-minutach podopieczne Todora Mołłowa poprawiły grę w defensywie i wygrały tą część spotkania 10:3, a po zmianie stron kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

W sobotę Polki zagrają z Belgią, a w środę z Białorusią. Będą to spotkania wyjazdowe w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2017 roku w Czechach.

Polska – Czechy 64:51 (19:20, 13:3, 14:14, 18:14)

Polska: Kobryn 13, Skobel 12, Żurowska-Cegielska 8, Koc 8, McBride 7, Kaczmarczyk 7, Pawlak 6, Owczarzak 2, Śnieżek 1, Morawiec, Idczak
Czechy: Bartakova 11, Elhotova 8, Vojtikova 7, Vyoralova 6, Rokosova 4, Svrdlikova 4, Gaislerova 3, Zaplatova 2, Sladkova 2, Stoupalova 2, Krivankova 2, Sedlakova, Krejcova