Polska sztafeta z pływakami AZS UMCS Lublin zdobyła w Glasgow brąz mistrzostw Europy seniorów

Andrzej Szkocki Polska Press
Polska męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, w składzie z duetem zawodników AZS UMCS Lublin - Janem Świtkowskim i Konradem Czerniakiem, zdobyła brązowy medal pływackich mistrzostw Europy seniorów, które w piątek rozpoczęły się na 50-metrowym basenie w Glasgow. Biało-Czerwoni osiągnęli w finale rezultat 3.14,20, a lepsi okazali się jedynie Rosjanie - 3.12,23 oraz Włosi - 3.12,90.

Polacy popłynęli w składzie: Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, Jakub Kraska i Kacper Majchrzak. Ten ostatni zastąpił Jana Hołuba, który startował w eliminacjach. Już po porannych eliminacjach można było się spodziewać jednak, że polską sztafetę stać na zajęcie miejsca na podium, gdyż do decydującego wyścigu awansowali z doskonałym drugim wynikiem.

Po dwóch zmianach Biało-Czerwoni zajmowali dopiero siódme miejsce, świetnie popłynął jednak Kraska. 18-latek miał doskonały czas reakcji - 0,19 s, a dystans pokonał w 48,07, najszybciej ze wszystkich Polaków. Sztafetę doprowadził na drugiej pozycji. Majchrzak natomiast dał się wyprzedzić tylko Włochowi Alessandro Miressiemu.

W przedpołudniowych eliminacjach na dystansie 50 m stylem dowolnym startowała ponadto zawodniczka AZS UMCS Lublin Daniela Georges, która zajęła 43. pozycję, ale wynikiem 26.74, ustanowiła swój nowy rekord życiowy.