MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polski Cukier MKS Avia Świdnik wygrał z Chrobrym Głogów na zakończenie fazy zasadniczej Tauron 1. Ligi. Zobacz zdjęcia

Polski Cukier MKS Avia Świdnik/Mateusz Ostrowski
Polski Cukier MKS Avia Świdnik pokonał we własnej hali Chrobrego Głogów 3:0 w ostatnim meczu fazy zasadniczej Tauron 1. Ligi. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka do fazy play-off przystąpią z szóstej pozycji, a ich rywalem w ćwierćfinale będzie Chemeko-System Gwardia Wrocław. MVP meczu z Chrobrym został zawodnik gospodarzy Łukasz Walawender.

Pierwsze dwa sety zakończyły się takim samym wynikiem 25:21. W premierowej odsłonie goście zbliżyli się co prawda w końcówce na zaledwie dwa oczka (21:23), jednak dwie ostatnie piłki padły łupem świdniczan, którzy objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi set dobrze rozpoczęli głogowianie, wychodząc na prowadzenie 4:1. W połowie tej części gry to jednak Avia miał trzy oczka zaliczki (16:13). W końcówce Chrobry miał tylko dwa punkty straty do gospodarzy (20:22), jednak ponownie świdniczanie nie dali się dogonić i byli coraz bliżej zdobycia kompletu punktów w całym starciu.

Miejscowi poszli za ciosem w trzeciej i zarazem ostatniej odsłonie, choć na początku to rywale odskoczyli na cztery oczka (12:8). Drużyna ze Świdnika dogoniła głogowian, jednak w końcówce, to rywale wygrywali 21:19. Dzięki udanym zagrywkom Mateusza Recko, Avia doprowadzili do zaciętej końcówki, a triumfatora musiała wyłonić gra na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachował team trenera Witolda Chwastyniaka, zwyciężając 26:24.

Świdniczanie w fazie play-off zmierzą się z ekipą Chemeko-System Gwardia Wrocław, która zajęła trzecią lokatę po fazie zasadniczej. Rywalizacja będzie toczyć się do dwóch wygranych meczów, ze zmianą gospodarza po każdym starciu. Pierwsza potyczka pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Fazę zasadniczą wygrała ekipa BBTS Bielsko-Biała.

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – Chrobry Głogów 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)

Avia: Walawender 3, Rećko 11, Obermeler 4, Toma 5, Kalinowski 9, Kosiba 22, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Urbanowicz. Trener: Witold Chwastyniak

Chrobry: Troczyński 1, Rykała 16, Błądziński 10, Wawrzyńczyk 6, Tubiak 3, Węgrzyn, Januszewski (libero) oraz Kaukowski (libero), Antosik, Janeczek, Biegun, Ociepski 5, Polański 4. Trener: Dominik Walenciej