Klienci WizzAir utknęli w Izraelu. Kolejną godzinę czekają...

  Klienci WizzAir utknęli w Izraelu. Kolejną godzinę czekają na lotnisku

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Lublinianie od wtorku nie mogą wrócić z Tel Awiwu
  1/7
  przejdź do galerii

  Lublinianie od wtorku nie mogą wrócić z Tel Awiwu ©Konstancja Ligienza

  Najpierw musieli lądować z powodu zderzenia z ptakiem w powietrzu. Teraz nie mogą wrócić do Polski z powodu opóźnień. Klienci WizzAir kolejną dobę czekają na powrót z Izraela. Co na to linia lotnicza?
  Zobacz galerię

  AKTUALIZACJA
  Godz. 15:40
  Na lotnisku w Tel Awiwie trwa odprawa pasażerów. Podróżni mają nadzieję, że tym razem powrócą do Lublina.

  Godz. 15:00
  Pomimo wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli WizzAir o przygotowaniach do odlotu, podróżni nadal czekają na samolot. Na lotnisku koczuje ok. 140 osób. Według informacji jednego z klientów Wizz Air, 3/4 z nich to Polacy.


  - Przedłużający się termin odlotu, aż po jego odwołanie, nieprawdziwa pierwotna informacja o wylocie w środę, decyzja WizzAir o niepodstawieniu zastępczego samolotu oraz uzyskane od osób powiązanych z WizzAir informacje, cytuję „robimy wszystko, żeby teraz było bezpiecznie” jedynie wzmagają stan strachu oraz niepewności pasażerów - relacjonuje Czytelnik.

  Linia lotnicza zapowiada, że wylot został zaplanowany na godz. 17.

  Godz. 11.30
  Podróżni nadal czekają na samolot. - Powiedzieli nam, że jadą naprawić samolot. Nie wiedzą, ile to potrwa. Nie wiemy, kiedy polecimy. Możemy przebukować na sobotę, ale to i tak nie jest pewne - skarży się klientka WizzAir.

  - Start zaplanowany jest na godz. 14 czasu polskiego - informuje przedstawicielka firmy. Dodaje, że pasażerowie otrzymali vouchery żywieniowe do wykorzystania podczas oczekiwania na lot.

  ***

  - Stopień mojej irytacji i zdenerwowania sięga zenitu - skarży się Konstancja Ligienza. Lublinianka ze znajomymi utknęła w Izraelu. - Siedzę ze znajomymi kolejny raz na lotnisku w Tel Awiw czekając na nasz lot – dodaje.

  Problemy Lublinian zaczęły się we wtorek. Podczas lotu z Tel Awiwu do Lublina ptak rozbił się o przednią szybę samolotu. Informację o tym zderzeniu potwierdza linia lotnicza.

  Czytaj też: W samolocie z Tel Awiwu do Lublina pękła szyba. Konieczne było awaryjne lądowanie

  - Z racji tego, że bezpieczeństwo pasażerów jest priorytetem Wizz Air, samolot zawrócił na lotnisko w Tel Awiwie - informuje Anna Robaczyńska z obsługującej WizzAir agencji PR.

  - Turbulencje były przerażające. Po godzinie lotu zawróciliśmy i wylądowaliśmy z powrotem na lotnisku. Siedzieliśmy w samolocie półtorej godziny bez żadnej informacji co dalej - skarży turystka z Lublina.

  Już na ziemi maszyna była serwisowana. Badania wykazały, że pasażerom i załodze feralnej maszyny nie zagrażało niebezpieczeństwo, ale lot tego dnia nie będzie możliwy. Turyści z Lublina dowiedzieli się, że na pewien czas utknęli w Izraelu.

  - Na szczęście zapewnili nam hotel, bo dostaliśmy informacje o wylocie następnego dnia (we wtorek) o 21:00. Jednak WizzAir zmienił zdanie i napisał sms, że wylot kolejnego dnia (czyli w czwartek) o 8:00 - relacjonuje Konstancja Ligienza.

  Pasażerowie wstali o godz. 3, ale autobus, który miał ich zawieźć na lotnisko przyjechał dopiero o godz. 5. - Oczywiście, w drodze kontrola… Czekając w kolejce na „przesłuchania” dostaliśmy kolejnego SMS: „Wylot o 11:00”. Stopień mojej irytacji i zdenerwowania sięga zenitu. Chcemy wrócić spokojnie do domu. (…) Nigdy więcej WizzAir!!!! Trzymajcie kciuki, żeby tym razem ta informacja była ostateczna – pisze lublinianka.

  Anna Robaczyńska potwierdza, że lot powrotny z Izraela planowany jest na dziś. Ostatnie zdanie Czytelniczka dodała tuż po godz. 10:15. Chwilę po napisaniu tej wiadomości dowiedziała się, że lot został przełożony na godz. 13. Klienci linii lotniczej już kolejną godzinę czekają na lotnisku.

  Prawa pasażera
  Pasażerowie opóźnionych lotów mogą powoływać się na prawo do odszkodowania, jeżeli przybędą do ich miejsca docelowego trzy godziny lub więcej po pierwotnie przewidzianej przez przewoźnika lotniczego godzinie przylotu. Niemniej takie opóźnienie nie rodzi po stronie pasażerów prawa do odszkodowania, jeżeli przewoźnik lotniczy jest w stanie dowieść, że odwołanie lub duże opóźnienie lotu jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków. Taką okolicznością może być np. zderzenie z ptakiem.

  Pasażerowie opóźnionych lotów mogą także dochodzić swoich roszczeń przed sądem cywilnym. W postępowaniu sądowym należy wówczas wykazać szkodę jaką ponieśli na skutek opóźnienia lotu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: Polski naukowiec odkrył życie w kosmosie? /x-news/

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już wracają

  MaciejB. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Już wylecieli i wracają. Moja teściowa też niestety wraca.
  Miałem 2 dni więcej spokoju.
  A tak serio ona jest zadowolona. Dostali fajny hotel z żarciem....rozwiń całość

  Już wylecieli i wracają. Moja teściowa też niestety wraca.
  Miałem 2 dni więcej spokoju.
  A tak serio ona jest zadowolona. Dostali fajny hotel z żarciem. https://www.leonardo-hotels.com/leonardo-plaza-hotel-ashdod
  Tylko Wizzair zrobił lekki chaos informacyjny i nie potrzebnie ściągnął wszystkich wcześniej na lotnisko. Miejmy nadzieję, że już dolecą szcześliwie.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to pewnie rewanż za lądowaie w Lublinie

  józek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  przedwczoraj oni kiblowali i nocowali tutaj

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zero pomocy

  córka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  jest 13:50 i nie zanosi się abu o 14:00 wylecieli.
  Zero pomocy ze strony organizatora i ambasady.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Siedzieć w domu

  Polo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Trzeba siedzieć na tyłku a nie się szlajać po obcych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zero informacji dla rodzin czekających w Polsce

  A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  dochodzą do nas szczątkowe informacje. na pewno na miejscu nie wygląda to tak jak opisujecie w artykułach. Rodzice zostali wyrzuceni o 3:00 w nocy z holetu! Jak tak mozna? A biuro mówi, że siedzą...rozwiń całość

  dochodzą do nas szczątkowe informacje. na pewno na miejscu nie wygląda to tak jak opisujecie w artykułach. Rodzice zostali wyrzuceni o 3:00 w nocy z holetu! Jak tak mozna? A biuro mówi, że siedzą sobie na słoneczku i opalają się! skandal!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  un (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Jak by tak żydów w Polsce wygonili z hotelu czy w podobnej sytuacji nie zapewnili godnych warunków to byłby skandal na cały świat. Wszyscy czołow pejscaci od USA po daleki wschód darliby mordy jacy...rozwiń całość

  Jak by tak żydów w Polsce wygonili z hotelu czy w podobnej sytuacji nie zapewnili godnych warunków to byłby skandal na cały świat. Wszyscy czołow pejscaci od USA po daleki wschód darliby mordy jacy to Polacy antysemici.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  #stonkamurem

  endrju bgcki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Kierunek - sukces Żuka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejne szykany przeciwko Żukowi!

  develokrętacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  CZARNEK OPAMIĘTAJ SIĘ!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  #stonkamurem

  endrju bgcki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Celowa akcja, mająca na celu likwidację połączenia z Lublina. A szkoda by było, bo to ekonomiczna zasługa doktora Prezydenta Żuka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skandal

  oko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Bezczelny ptaszysko nie mógł wybrać sobie inny samolot. Jeżeli tylko przeżył to za kare do końca życia powinni zamknąć go w zoo a pasażerowie powinni mieć bezpłatne wejście do tegoż zoo w ramach...rozwiń całość

  Bezczelny ptaszysko nie mógł wybrać sobie inny samolot. Jeżeli tylko przeżył to za kare do końca życia powinni zamknąć go w zoo a pasażerowie powinni mieć bezpłatne wejście do tegoż zoo w ramach rekompensaty by drażnić go z za krat. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo