MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Setka" rezerw Startu Lublin i wysoka wygrana w pierwszej lidze ze Zniczem Pruszków

Całkowitą dominacją zakończył się mecz pierwszoligowych rezerw Startu Lublin ze Zniczem Pruszków. Zespół powadzony przez Przemysława Łuszczewskiego i Michała Sikorę rozpoczął spotkanie od prowadzenie 12:0, a zakończył zwycięstwem 103:64.

Lubelski zespół zagrał wzmocniony zawodnikami występującymi w Energa Basket Lidze. 19 punktów i 7 asyst zapisał na swoje konto Bartłomiej Pelczar, a w wyjściowej piątce spotkanie rozpoczęli także Damian Jeszke oraz Roman Szymański. W składzie byli również trenujący z pierwszym zespołem Mikołaj Stopierzyński i Sebastian Walda.

Po niespełna czterech minutach AZS UMCS Start II prowadził 12:0, a wszystkie punkty dla lublinian zdobyli wspomniani wcześniej zawodnicy. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 47:29. Początek trzeciej kwarty był wyrównany, a rywalom udało się nawet nieco zmniejszyć straty (52:37 w 22. minucie).

Jeszcze w połowie tej kwarty Znicz przegrywał tylko 44:62, ale przez następne pięć minut goście nie potrafili zdobyć kolejnych punktów. Lublinianie w tym okresie powiększyli przewagę do 37 punktów.

Najwyższe prowadzenie AZS UMCS Start II uzyskał w ostatniej kwarcie, gdy po punktach Krzysztofa Wąsowicza miejscowi prowadzili 96:55. Setkę lublinianie osiągnęli na dwie minuty przed końcową syreną (punkty Karola Obarka).

Po trzech meczach pierwszoligowe rezerwy mają na koncie dwie wygrane i jedną porażkę.

AZS UMCS Start II Lublin – Znicz Pruszków 103:64 (21:14, 26:15, 34:17, 22:18)

Start II: Pelczar 19, Stopierzyński 18, Obarek 18, Jeszke 10, Wąsowicz 9, Walda 8, Szymański 6, Pszczoła 5, Ciechociński 4, Nycz 3, Myśliwiec 3, Ziółko. Trenerzy: Przemysław Łuszczewski i Michał Sikora

Znicz: Walczak 19, Suliński 10, Bodych 10, Sowa 9, Adamczyk 9, Uberna 5, Czosnowski 2, Jasiński, Tokarski. Trener: Michał Spychała

Tak tańczyły cheerleaderki Pszczółki Startu podczas pierwsze...

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia