MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin pokonali na wyjeździe KGHM Cuprum Lubin. Zwycięzcę spotkania wyłonił tie-break

(Siatkarze Bogdanki LUK Lublin odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie 2023/24 PlusLigi) Wojciech Szubartowski
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin pokonali w niedzielny wieczór na wyjeździe KGHM Cuprum Lubin. O losach spotkania zadecydował tie-break, który żółto-czarni wygrali 15:11. To drugi triumf podopiecznych Massimo Bottiego w kampanii 2023/24 PlusLigi.

Gospodarze pewnie wygrali premierową odsłonę 25:14. Lubinianie świetnie grali wyblokiem i blokiem, co pozwoliło im wyprowadzać kontry, które w zdecydowanej większości kończyli.

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 7:7, a potem inicjatywę zaczął przejmować team z Dolnego Śląska (10:8, 16:10, 19:11). Pierwszą partię zakończył atak ze środka w wykonaniu Jakuba Strulaka i miejscowi objęli prowadzenie w całym meczu 1:0.

Sytuacja diametralnie odwróciła się w kolejnym secie. Po kontrataku Mateusza Malinowskiego, goście szybko odskoczyli na 6:2. Następnie lublinianie kontynuowali dobrą grę, prowadząc w połowie tej części gry 16:9, gdy zablokowany został Strulak.

Miedziowi poderwali się jeszcze do ataku, zbliżając się na dwa oczka (15:17). Za chwilę jednak LUK był ponownie na plus pięć (20:15). Po asie serwisowym Bartłomieja Lipińskiego oraz niewykorzystanej kontrze, przewaga przyjezdnych stopniała do dwóch punktów (22:20).

Cuprum po świetnej zagrywce Amerykanina Jake'a Hanesa zdołało nawet wyrównać (23:23). Następnie autowy atak tego samego siatkarza i skończona kontra Niemca Tobiasa Branda dała jednak żółto-czarnym upragniony triumf w drugim secie 25:23.

Trzecią odsłonę od prowadzenia 3:1 rozpoczęli gospodarze. Lubliinianie szybko wyrównali, a potem przez długi okres toczyła się walka punkt za punkt. Po asie serwisowym Jakuba Nowosielskiego, autowym ataku miejscowych i zablokowaniu Hanesa, to LUK miał zaliczkę trzech oczek (16:13). Drużyna trenera Massimo Bottiego nie dała się już dogonić, zwyciężając pewnie w tej partii 25:21 po ataku z prawej strony Branda.

W czwartym secie gospodarze byli dużo lepsi, wygrywając pewnie 25:17. To oznaczało wyrównanie w meczu i podział punktów w niedzielnej konfrontacji. Do wyłonienia triumatora potrzebny był więc tie-break.

W decydującym secie LUK prowadził 6:4, ale gospodarze doprowadzili do remisu 7:7. Po świetnym serwisie Damiana Schulza, goście byli coraz bliżej końcowego triumfu (12:9). Ostatecznie lublinianie wygrali tie-breaka 15:11 i cały mecz 3:2.