Siatkarze Bogdanki LUK Lublin wygrali w Częstochowie, rewanżując się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie

(W grudniu lublinianie przegrali w hali Globus 1:3)
(W grudniu lublinianie przegrali w hali Globus 1:3) fot. ilustracyjna: Wojciech Szubartowski
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin pokonali w Częstochowie Exact Systems Hemarpol 3:0 w meczu 28. kolejki PlusLigi. Żółto-czarni zrewanżowali się tym samym rywalom za domową porażkę z pierwszej rundy (1:3).

Do stanu 7:7 w pierwszym secie trwała walka punkt za punkt. Następnie do głosu doszli lublinianie, którzy zdobyli trzy oczka z rzędu (10:7). Miejscowi co prawda wyrównali, ale za chwilę LUK ponownie odskoczył (15:12), aby w końcówce po dwóch z rzędu asach serwisowych Jakuba Wachnika prowadzić 20:15. Premierowa odsłona padła ostatecznie łupem gości 25:19, a zakończył ją as Portugalczyka Alexandre Ferreiry.

Podopieczni trenera Massimo Bottiego w drugiej partii od początku narzucili swój styl gry, wychodząc na prowadzenie 10:4. W połowie seta, po skutecznej akcji Damiana Schulza, było już 16:8 dla lublinian. LUK zdominował przeciwników i nie dał żadnych szans częstochowianom, pewnie zwyciężając 25:16.

Lubelski zespół trzecią odsłonę rozpoczął od szybko uzyskanego prowadzenia 6:2. O czas poprosił wówczas szkoleniowiec gospodarzy, Leszek Chudziak. Rady pomogły, bowiem częstochowianie najpierw dogonili LUK (14:14), a za chwilę, po punktowej zagrywce Rafała Sobańskiego, wygrywali 17:16.

Od tej pory lublinianie podkręcili jednak tempo, zdobywając cztery punkty z rzędu (w tym dwukrotnie blokując rywali) – 20:17. LUK nie wypuścił już zwycięstwa z rąk, kończąc pojedynek kolejnym skutecznym blokiem, tym razem na Mateuszu Borkowskim. Statuetkę MVP meczu otrzymał Damian Schulz

Team z "Koziego Grodu" po triumfie w Częstochowie zajmuje piątą lokatę w tabeli PlusLigi, mając w dorobku 52 pkt. (18 zwycięstw i 10 porażek). LUK do czwartej Asseco Resovii Rzeszów traci trzy oczka, natomiast o jedno wyprzedza Trefla Gdańsk.

Drużynie z Lublina do zakończenia fazy zasadniczej pozostało do rozegrania jeszcze dwa spotkania. W środę, 3 kwietnia LUK zagra w hali Globus z Asseco Resovią (gidz. 18 20). Z kolei w poniedziałek, 8 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice (godz. 17.30).

Exact Systems Hemarpol Częstochowa Bogdanka LUK Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

Exact: Keturakis 3, Schmidt 4, Kogut 3, Janus 5, Sobański 1, Dulski 7, Jaskuła (libero) oraz Jenness (libero), Kowalski, Boguerra 6, Borkowski 11, Espeland 5. Trener: Leszek Chudziak

LUK: Nowakowski 7, Komenda 2, Kania 6, Wachnik 9, Brand 10, Schulz 13, Hoss (libero) oraz Ferreira 2, Malinowski, Kędzierski. Trener: Massimo Botti