MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siatkarze Bogdanki LUK wygrali wyjazdowe starcie z ekipą PGE GiEK Skrą Bełchatów

(Siatkarze Bogdanki LUK Lublin odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie 2023/24 PlusLigi) Wojciech Szubartowski
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin wygrali w czwartek na wyjeździe z ekipą PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1, w meczu 4. kolejki PlusLigi. Dla lublinian był to drugi wyjazd w kampanii 2023/24 i drugie zwycięstwo. MVP spotkania został Jakub Nowosielski.

Prenierową odsłonę niespodziewanie wysoko wygrali podopieczni trenera Massimo Bottiego. Lublinianie szybko odskoczyli rywalom (6:1, 10:4, 15:7) i utrzymali przewagę do samego końca tej partii. Żółto-czarni rozbili ostatecznie gospodarzy 25:16, a seta zakończył atakiem ze środka Marcin Kania.

Początek drugiej partii miał wyrównany przebieg, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Kolejny raz zagrywki Portugalczyka Alexandre Ferreiry dały przewagę lubelskiej drużynie, która w jednym ustawieniu zdobyła cztery punkty z rzędu. Bełchatowianie nie pozwolili jednak uciec ekipie z "Koziego Grodu" i po asie serwisowym Mateusza Poręby doprowadzili do remisu.

W kolejnej fazie seta dobrze spisywał się Kania, którego bloki sprawiły, że na tablicy wyników zrobiło się 18:15 dla przyjezdnych. Skra ponownie wyrównała, aby za chwilę znowu tracić do lublinian trzy oczka (19:22), po świetnych serwisach Ferreiry. Miejscowi nie byli już w stanie dogonić Bogdanki LUK, a triumf lublinian w drugiej partii przypięczętował atakiem po bloku Niemiec Tobias Brand.

Kolejna odsłona była także wyrównana na początku. W środkowej części seta, po błędach lublinian, trzy oczka zaliczki uzyskali jednak gospodarze (15:12). W kolejnych akcjach PGE GiEK Skra utrzymywała przewagę, a po zagrywce Bartłomieja Lipińskiego odskoczyła na cztery punkty (21:17). LUK zdołał doprowadzić do remisu, ale grę na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść bełchatowianianie.

Skrze nie udało się doprowadzić do tie-breaka i w efekcie trzy punkty pojechały do Lublina. Pojedynek asem serwisowym zakończył Ferreira i goście mogli się cieszyć z trzeciej wygranej w tym sezonie.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)

Skra: Konarski 12, Lemański 13, Łomacz 1, Poręba 6, Aciobăniței 14, Lipiński 10, Diez (libero) oraz W. Nowak, M. Nowak, Kupka, Mika 1, Rybicki. Trener: Andrea Gardini

LUK: Nowakowski 3, Kania 14, Malinowski 14, Ferreira 18, Brand 16, Nowosielski 1, Hoss (libero) oraz Kędzierski (libero), Schulz 1, Hudzik 2. Trener: Massimo Botti