Reprezentantki lubelskich klubów wywalczyły dziewięć medali podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów w pływaniu w kategorii 17-18 lat. Czempionat w dniach 11-13 marca odbył się na 25-metrowym basenie Aqua Lublin, przy. Al. Zygmuntowskich.

Znakomicie zaprezentowała się Julia Adamczyk (AZS UMCS), która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Lublinianka podczas pierwszego dnia triumfowała na dystansie 400 m zmiennym, uzyskując czas 4.43,58. W drugim dniu zmagań pływaczka AZS UMCS i zarazem uczennica SMS Lublin zdobyła kolejny, złoty medal. Tym razem pokonała swoje rywalki na dystansie 200 m stylem zmiennym, osiągając rezultat 2.15,52. 17-letnia Adamczyk dorzuciła w niedzielę jeszcze brązowy krążek w wyścigu na dystansie 200 m stylem motylkowym (2.16,91).

Srebro w lubelskich mistrzostwach Polski wywalczyła Gabriela Bernat ze Skarpy Lublin (200 m grzbietem), natomiast a brązowe medale zdobyły: Wiktoria Samuła (AZS UMCS, 100 i 200 m żabką), Wiktoria Czarnecka (Skarpa, 100 m motylkiem) oraz Joanna Wojciechowska (Orlik, 200 i 800 m stylem dowolnym).

Materiał oryginalny: Fantastyczny start lubelskich pływaczek podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów - Kurier Lubelski