Konrad Czerniak na razie bez medalu na Uniwersjadzie

Andrzej Szkocki / Polska Press
Pływak AZS UMCS Lublin Konrad Czerniak zajął w poniedziałek piąte miejsce w finałowym wyścigu na 50 m stylem motylkowym podczas trwającej Uniwersjady w Tajpej.

Zawodnik lubelskiego klubu w finale na “pięćdziesiątkę” motylkiem uzyskał rezultat 23,62, a do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0,08 sekundy. Co ciekawe, przyznano na tym dystansie dwa brązowe krążki, które zdobyli Andrey Zhilkin z Rosji oraz Brazylijczyk De Souza.

Na najwyższym stopniu podium stanął w tej konkurencji reprezentant Ukrainy Andrij Govorov, natomiast srebro wywalczył jego rodak Andrij Kloptsov.

Przed finałową rozgrywką na 50 m motylkiem Konrad rywalizował jeszcze w sztafecie na dystansie 4x100 m dowolnym, zajmując razem z kolegami z reprezentacji Polski czwarte miejsce w finale.

Wyścig rozpoczął Kacper Majchrzak, który wyprowadził polską sztafetę od razu na czoło stawki, uzyskując czas 48,69. Na kolejnych zmianach popłynęli Paweł Sendyk i Mateusz Wysoczyński i po ich startach biało-czerwoni plasowali się na szóstej pozycji.

Czerniak pokazał jednak klasę, bowiem wyprzedził dwóch rywali, uzyskując najlepszy rezultat spośród Polaków (48,68). Biało-czerwoni zajęli ostatecznie czwarte miejsce, ex aequo z Japończykami. Wygrali Amerykanie, a za nimi uplasowali się Włosi i Rosjanie.

Konrad w środę popłynie w Tajpej na dystansie 100 m stylem dowolnym, natomiast w czwartek na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym.