Piłka nożna: Wypowiedzi trenerów po meczu Lech Poznań – Górnik Łęczna

W niedzielę, w kolejnym meczu ekstraklasy, Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z mistrzem Polski Lechem Poznań 1:3. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi obydwu trenerów po zakończonym spotkaniu.

Jurij Szatałow (trener Górnika Łęczna): Do czasu gry w jedenastu utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy blisko siebie i wyprowadzaliśmy szybkie ataki, z których mogliśmy zdobyć bramkę. Gra w osłabieniu przeciwko tak dobremu zespołowi jest bardzo trudna. Szkoda tej godziny, podczas której graliśmy w pełnym składzie i mogliśmy doprowadzić do wyrównania. Pierwsze dziesięć minut przespaliśmy, ale nie uważam, żebyśmy oddali prowadzenie Lechowi. Nam zabrakło skuteczności i tego ostatniego podania, które dałoby nam bramkę.

Jan Urban (trener Lecha Poznań): Wszystko zaczęło się dla nas dobrze, bo szybko strzeliliśmy gola. Górnik Łęczna zagrał na swoim dobrym poziomie, parę razy próbowali nas zaatakować z kontry i kilka razy było bardzo niebezpiecznie pod naszym polem karnym. W drugiej połowie ta czerwona kartka dla Radosława Pruchnika pomogła nam, bo pozwoliła wykreować więcej sytuacji bramkowych. Cieszę się, że wygraliśmy ostatni mecz tego długiego i intensywnego maratonu. Widziałem po niektórych zawodnikach, że tyle spotkań dało im się we znaki, ponieważ fizycznie dzisiaj nie dawali sobie rady. Na pewno cieszy mnie postawa Karola Linettego, który w drugiej połowie zagrał wyżej i jako „dziesiątka” radził sobie bardzo dobrze. W tym spotkaniu brakowało mi szybszej gry piłką i bliższego podejścia do przeciwnika. W pierwszej połowie nie robiliśmy tego i mieliśmy wiele problemów. W przerwie powiedziałem zawodnikom, żeby jak najszybciej zmienić ten aspekt gry. Wydaje mi się, że udało nam się zniwelować te błędy i poprawić naszą skuteczność.*