MKS Selgros Lublin w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin bez większych problemów awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczne Sabiny Włodek pokonały na wyjeździe Ruch Chorzów 28:15. Losowanie ćwierćfinałów PP odbędzie się dzisiaj o godzinie 12 w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Warszawie.

Zdecydowanymi faworytkami środowej konfrontacji były mistrzynie Polski. I lublinianki nie zawiodły, chociaż trzeba przyznać, że pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana. MKS Selgros prowadził 2:1, ale później lekką przewagę osiągnęły gospodynie, które wygrywały 7:4. Podopieczne Sabiny Włodek zdobyły jednak cztery gole z rzędu i wyszły na prowadzenie, którego jak się później okazało, nie oddały do końca meczu.

Po zmianie stron, dzięki dobrej defensywie, przyjezdne wyprowadzały szybkie kontry i odskoczyły na pięć trafień. Z każdą kolejną upływającą minutą, lublinianki powiększały przewagę, by ostatecznie zwyciężyć aż 28:15.

Ruch Chorzów - MKS Selgros Lublin 15:28 (9:11)
Ruch: Montowska, Krupa - Benducka 2, Jasinowska 1, Drażyk 1, Żakowska 5, Tracz 1, Krzymińska, Masłowska 3, Doktorczyk, Rodak, Płomińska 2, Beczek, Stokowiec, Krupa, Ważna. Kary: 8 minut
MKS Selgros: Gawlik - Bijan 1, Niedźwiedź 3, Kocela 5, Rola 3, Gęga 3, Repelewska 4, Kozimur 1, Drabik 3, Mihdaliowa 2, Skrzyniarz, Charzyńska 3, Szarawaga. Kary: 4 minuty

Marsz KOD w Lublinie. To protest przeciw inwigilacji (ZDJĘCIA)