GKS Bełchatów – Wisła Puławy. Duma Powiśla przegrywa mecz sparingowy

zdjęcie ilustracyjne
Piłkarze Wisły Puławy zakończyli sześciodniowe zgrupowanie w Ustroniu. W drodze powrotnej z obozu, wicelider drugoligowej tabeli zatrzymał się w Bełchatowie, gdzie w meczu kontrolnym zmierzył się z miejscowym GKS-em. Lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 3:0.

Puławianie do starcia z pierwszoligowcem przystąpili bez kontuzjowanych Dawida Pożaka i Bartosza Tetycha. Początek sobotniego meczu był wyrównany, ale pod koniec pierwszej połowy przewagę osiągnęli miejscowi. W 39 minucie objęli oni prowadzenie po płaskim strzale Lukasa Klemenza. Po zmianie stron, miejscowi strzelili gola po stałym fragmencie gry, a jego autorem był Dawid Flaszka. Ten sam zawodnik w 59 min, ustalił końcowy rezultat spotkania, wykorzystując kontrę swojego zespołu.

W środę, Duma Powiśla w Puławach o godzinie 12 zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg.

GKS Bełchatów – Wisła Puławy 3:0 (1:0)
Bramki: Klemenz 39, Flaszka 48, 59
GKS: Krakowiak (70 Lenarcik) – Klemenz (68 Bociek), Michalski, Cverna, Szymorek – Wroński, Szymański (63 Nouri), Kubáň, Papikjan, Zapalač – Flaszka
Wisła: Penkoweć (46 Sobczak) – Kanarek, Pielach, Duda (58 Budzyński), Litwiniuk (46 Gusocenko), Głaz (46 Słotwiński), Maksymiuk, Sedlewski (46 Turzyniecki), Szczotka, Wiejak (58 Kalita), Nowak (58 Olszak)