Grand Prix City Trail w Lublinie. Triumfował Jarosław...

Grand Prix City Trail w Lublinie. Triumfował Jarosław Bimkiewicz (ZDJĘCIA)

SZUPTI

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Grand Prix City Trail w Lublinie. Triumfował Jarosław Bimkiewicz (ZDJĘCIA)
1/34
przejdź do galerii

©Jakub Hereta

W sobotę odbył się szósty bieg z cyklu Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Triumfował Jarosław Bimkiewicz (AZS UMCS Lublin), wyprzedzając Łukasza Nestorowicza (Okszów) i Damiana Jastrzębskiego z Chodla. Bieg ukończyło 228 uczestników.
- Po raz pierwszy ukończyłem pełen cykl City Trail. Wystartowałem 4 razy i zapewne w klasyfikacji generalnej byłbym wyżej gdyby nie pomyłka podczas pierwszej odsłony. Biegliśmy wówczas razem z Arturem Kernem i w pewnym momencie zboczyliśmy z trasy. Artur wówczas zrezygnował, a ja ukończyłem bieg na 19. pozycji. Z dzisiejszego rezultatu jestem bardzo zadowolony. Za cel postawiłem sobie zbliżyć się jak najbardziej do rekordu trasy należącego właśnie do Kerna – podsumował start siódmy zawodnik ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 5000 m i ósmy na dystansie dwukrotnie dłuższym.

- Przygotowuję się w tej chwili przede wszystkim do biegów ulicznych. Nie wykluczam startów na stadionie, zwłaszcza imprez mistrzowskich – dodał.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został nieobecny w sobotę Artur Kern (Perfect Runner Lublin), drugie miejsce wywalczył również niestartujący w sobotnich zawodach Rafał Buczak (Agros Zamość), a na trzecim stopniu podium stanie Łukasz Nestorowicz.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden odbędzie się 31 marca, o godz. 18.30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Sklasyfikowanych w bieżącej edycji jest 266 osób.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo