Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna 2:0. Zielono-czarni znów w strefie spadkowej

KK
Górnik Łęczna przerwał passę pięciu kolejnych meczów bez porażki i musiał uznać wyższość Puszczy Niepołomice w spotkaniu 32. kolejki Nice I ligi. Ta przegrana może być dla zawodników trenera Bogusława Baniaka bardzo kosztowna.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie gry. Michał Mikołajczyk wpisał się wówczas na listę strzelców po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

W kolejnych fragmentach spotkania swoje okazje mieli zarówno miejscowi, jak i łęcznianie, lecz obu drużynom brakowało skutecznego wykończenia i do przerwy Puszcza prowadziła 1:0.

Po zmianie stron ekipa z Niepołomic przeważała i dążyła do kolejnego trafienia. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza dopięli swego dopiero w 84. minucie, gdy wynik rywalizacji ustalił Dawid Ryndak. Wcześniej kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Górnika, Sergiusz Prusak, którego warto wyróżnić nawet pomimo porażki łęczyńskiego zespołu.

Puszcza wygrała 2:0 i zapewniła sobie utrzymanie w Nice I lidze na kolejny sezon. Natomiast "Górnicy" zanotowali pierwszą porażkę od 20 kwietnia i skomplikowali swoją sytuację w kontekście zachowania ligowego bytu.

Tym bardziej, że w sobotę z dość nieoczekiwanego zwycięstwa nad Wigrami Suwałki cieszył się Stomil Olsztyn, który przeskoczył zielono-czarnych w tabeli. Po 32 seriach gier to właśnie olsztynianie zajmują pozycję gwarantującą grę w barażach, a zespół z Łęcznej znów jest w strefie spadkowej.

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)
Bramki: Mikołajczyk 4, Ryndak 84

Puszcza: Staniszewski – Czarny, Fryc, Uwakwe (46 Stępień), Domański, Stefanik, Ryndak (86 Zawadzki), Orłowski, Stawarczyk, Bartków, Mikołajczyk (76 Mikulec). Trener: Tomasz Tułacz

Górnik: Prusak – Sasin, Kasperkiewicz, Pruchnik, Flis, Szewczyk, Łuszkiewicz, Mosnikov (74 Karbowy), Bonin (86 Jarecki), Szysz, Lebedyński (55 Suchanek). Trener: Bogusław Baniak

Żółta kartka: Kasperkiewicz

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)