Minimalna porażka MKS Selgros Lublin w Elblągu ze Startem w...

Minimalna porażka MKS Selgros Lublin w Elblągu ze Startem w Pucharze Polski

Kurier Lubelski

©Jakub Hereta

MKS Selgros przegrał w Elblągu ze Startem 30:31, w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. O awansie do turnieju Final Four zdecyduje rewanż w hali Globus (30 marca).

Chociaż o jedną bramkę bliżej Final Four są elblążanki, to w perspektywie meczu rewanżowego w Lublinie, faworytem do awansu pozostaje MKS Selgros.

Po wyrównanej pierwszej połowie, w której niewielką przewagę miała drużyna Startu, w drugiej części gospodyniom udało się odskoczyć na trzy (24:21 w 43. minucie), a potem nawet na cztery bramki (26:22 w 46. minucie).

Jeszcze w 52. minucie, gdy najskuteczniejsza w zespole z Elbląga Sylwia Lisewska podwyższyła na 29:25, wydawało się, że Start ma duże szanse zapewnić sobie wysoką przewagę przed rewanżem.
Wtedy jednak lublinianki przypomniały o swoich umiejętnościach rzutowych i za sprawą trafień Marty Gęgi (dwóch), Alesi Mihdaliovej, Joanny Drabik i Karoliny Bijan MKS Selgros w ciągu czterech minut wyszedł na prowadzenie 30:29!

Dwie ostatnie bramki zdobyły elblążanki, ale minimalne zwycięstwo, chociaż nieco je zbliża, to nie przesądza o awansie do półfinału.

Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 31:30 (17:16)