MKS Lublin ponownie zwycięski. Tym razem piłkarki pokonały drużynę z Turcji

AG
Łukasz Kaczanowski/archiwum
Piłkarki ręczne MKS Lublin rozegrały swój drugi mecz pod wodzą nowego trenera Roberta Lisa. Tym razem, na rozgrywanym w czeskim Hodoninie turnieju, pokonały turecki zespół Ankara Yenimahalle BSK.

Lublinianki w pierwszej połowie dały sobie rzucić tylko osiem bramek. Po pierwszych 30. minutach na tablicy mieliśmy więc wynik 13:8 dla drużyny z Lublina. W drugiej połowie to także MKS dominował. Na osiem minut przed końcem spotkania polskie zawodniczki wygrywały już 20:13, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:14. Co ważne, w drugiej partii lublinianki zaprezentowały się równie dobrze w defensywie i straciły zaledwie sześć goli.

To już drugie zwycięstwo w drugim meczu rozgrywanym przez MKS pod wodzą nowego trenera, Roberta Lisa. W środę lubelskie piłkarki pokonały drużynę HK Slovan Duslo Sala 25:22. W piątek, w ramach turnieju rozgrywanego w czeskim Hodoninie, MKS zmierzy się o godz. 16 z chorwacką RK Lokomotiva Zagreb.

Przypomnijmy, że na turniej do Czech z drużyną nie pojechały kontuzjowane Alesia Mihdaliova, Kamila Skrzyniarz i Aleksandra Uzar, a także Agnieszka Kowalska, która spodziewa się dziecka.

W następnym tygodniu piłkarki ręczne MKS Lublin udadzą się na turniej do Elbląga. Rozgrywki Superligi w tym roku rozpoczną się dla lublinianek 7 września, kiedy na wyjeździe zmierzą się z drużyną Korony Handball Kielce. Pierwszy mecz u siebie MKS rozegra tydzień później (13 września) z KPR Gminy Kobierzyce.

Koncert „Zakochani w Lublinie” na placu Zamkowym (ZDJĘCIA, WIDEO)

Kolejni "terytorialsi" złożyli przysięgę (ZDJĘCIA, WIDEO)
Aukcja Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Sprzedano tylko sześć koni (ZDJĘCIA)