Motor Lublin - Izolator Boguchwała: Pewne zwycięstwo Motoru. Piątek znów trafił

Filip Drozd (z prawej) zdobył dla Motoru ósmą bramkę w sezonie.
Filip Drozd (z prawej) zdobył dla Motoru ósmą bramkę w sezonie. Fot. Lukasz Kaczanowski/Kurier Lubelski/Polska Press
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin pokonali na wyjeździe Izolator Boguchwała 2:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Drugą bramkę w drugim meczu z rzędu zdobył młody Paweł Piątek.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki byli lublinianie, ale trzeba pamiętać, że wcześniej Motor nie radził sobie na wyjazdach z teoretycznie słabszymi rywalami. Tym bardziej, że trener gospodarzy Przemysław Matuła zapowiadał otwartą grę. I to był "blef", ponieważ od pierwszych minut grę prowadził Motor, a miejscowi skupili się tylko na bronieniu dostępu do swojej bramki i szukania szans w szybkich kontrach.

Motorowcy cały czas atakowali, ale długo nie potrafili sobie stworzyć sytuacji do otwarcia wyniku. Dopiero w 18. minucie, zakotłowało się w polu karnym Izolatora, lecz "główka" Aleksandra Komora była niecelna. W 31. minucie, Filip Drozd skierował piłkę do siatki, jednak prowadzący spotkanie Piotr Burak, dopatrzył się pozycji spalonej lubelskiego napastnika. Za chwilę uderzał Tomasz Tymosiak, ale tylko w boczną siatkę.

Po zmianie stron, nic się nie zmieniło. Wciąż atakowali podopieczni Tomasza Złomańczuka, ale strzały Kamila Stachyry i Pawła Piątka nie znalazły drogi do celu. Aż w końcu nadeszła 67 min. Wtedy Drozd, odebrał futbolówkę Miłoszowi Lewandowskiemu i pokonał bramkarza gospodarzy.

Przyjezdni poszli za ciosem. Końcowy wynik spotkania ustalił pozyskany przed sezonem z Orła Przeworsk Paweł Piątek. To drugie trafienie młodego napastnika w drugim wiosennym meczu.

Lublinianie zadedykowali trzy punkty Pawłowi Myśliwieckiemu, który w starciu z Tomasovią złamał nogę i w tym sezonie już nie pojawi się na boisku.

2 kwietnia (godz. 19), żółto-biało-niebiescy na Arenie Lublin podejmą JKS 1909 Jarosław, który prowadzi były trener Motoru Mariusz Sawa.

Izolator Boguchwała – Motor Lublin 0:2 (0:0)

Bramki: Drozd 67, Piątek 79
Izolator: Lewandowski – Zych, Chmielowski, Karydś, Lekki, Dziedzic (56 Tyburczy), Hajnas, Cupryś, Sitek (69 Róg), Karwat, Szymański. Trener: Przemysław Matuła
Motor: Socha – Falisiewicz, Komor, Gieraga, Prusinowski (46 Dikij), Tymosiak, Kamiński (64 Michota), Piekarski, Stachyra, Drozd, Piątek. Trener: Tomasz Złomańczuk
Żółte kartki: Dziedzic, Chmielowski, Hajnas, Lekki, Tyburczy – Michota