Motor zagra w finale Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Jakub Hereta/Marcin Puka
W półfinale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Motor Lublin pokonał po dogrywce Lubliniankę 1:0. O zwycięstwie podopiecznych trenera Tomasza Złomańczuka zdecydował gol samobójczy Karola Banachiewicza. W finale na szczeblu okręgu lubelskiego, żółto-biało-niebiescy zmierzą się z innym trzecioligowcem Avią Świdnik.

Obydwaj trenerzy zapowiadali przed meczem, że ich zespoły pokażą otwartą piłkę. W przypadku Motoru tak było, a Lublinianka po początkowych atakach, skupiła się na wyprowadzaniu szybkich kontr. Już w 2 minucie, ładnym strzałem popisał się Patryk Czułowski, lecz Maciej Zagórski zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Za chwilę z rzutu wolnego niecelnie uderzał Marcin Świech. W odpowiedzi dwukrotnie przed szansą na zdobycie gola stawał Tomasz Tymosiak, ale były to bezowocne próby.

Po zmianie stron, spotkanie stało się nudniejsze, a dominowała walka w środku pola. W 69 min, Motor powinien objąć prowadzenie. Pozyskany zimą z Orła Przeworsk Paweł Piątek, przegrał jednak pojedynek oko w oko z Pawłem Lipcem. Wynik nie uległ zmianie i sędzia zarządził dogrywkę.

W niej na początku świetną sytuację zmarnował Mateusz Majewski i to się zemściło w 100 minucie. Po rzucie rożnym, z bliska własnego bramkarza pokonał Karol Banachiewicz. Bliski doprowadzenia do serii rzutów karnych był Świech, ale nic z tego nie wyszło i to lider trzeciej ligi grupy lubelsko-podkarpackiej mógł cieszyć się z awansu do dalszej fazy tych rozgrywek.

Motor Lublin – Lublinianka 1:0 pd. (0:0, 0:0, 1:0)