Reprezentacja Polski piłkarek nożnych pokonała w Łęcznej Białoruś w meczu eliminacji MŚ

Polskie piłkarki nożne rozpoczęły eliminacje mistrzostw świata od wysokiego zwycięstwa z Białorusią. Biało-czerwone wygrały na stadionie w Łęcznej 4:1, po golach Agaty Tarczyńskiej, Eweliny Kamczyk (zawodniczki Górnika Łęczna) i dwóch Ewy Pajor. W polskiej bramce 90 minut rozegrała lublinianka Katarzyna Kiedrzynek.

Polki szybko cieszyły się z prowadzenia, bo już w 14. minucie wynik spotkania otworzyła Tarczyńska. Jeszcze przed przerwą nasza reprezentacja zdobyła kolejne dwa gole. Wiarę w korzystny rezultat dla białorusinek przywróciła tuż przed końcem pierwszej połowy Anastasiya Shcherbachenia.

W drugiej części biało-czerwone wciąż były stroną przeważającą i co chwila stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich, w 59. min., wykorzystała Pajor.

Oprócz Kamczyk w meczu wystąpiły jeszcze trzy inne piłkarki Górnika Łęczna: Emilia Zdunek, Gabriela Grzywińska i Agata Guściora.

Polska – Białoruś 4:1 (3:1)
Bramki: Tarczyńska 14, Kamczyk 37, Pajor 42, 59 – Shcherbachenia 45
Polska: Kiedrzynek – Grad, Siwińska, Guściora, Dudek – Kamczyk, Zdunek (82 Grzywińska), Tarczyńska, Sałata (68 Balcerzak), Pajor – Winczo (70 Matuschewski)
Białoruś: Voskobovich – Novikova, Urazaeva, Lutskevich (62 Olkhovik), Shcherbachenia – Beshten, Kubichnaya, Shuppo, Linnik, Slesarchik – Duben (90 Belobrovina)
Żółte kartki: Linnik, Shcherbachenia (obie Białoruś)
Sędziowała: Tanja Subotić (Słowenia)