Zwycięski sparing Lublinianki (ZDJĘCIA)

Karol Kurzępa
Lublinianka - POM Iskra Piotrowice, mecz sparingowy
Lublinianka - POM Iskra Piotrowice, mecz sparingowy Łukasz Kaczanowski
Piłkarze czwartoligowej Lublinianki rozegrali pierwszy mecz kontrolny przed nowym sezonem. Podopieczni Grzegorza Białka pokonali przed własną publicznością ligowego rywala, POM Iskrę Piotrowice 4:2.

Spotkanie rozgrywane na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich było fragmentami zacięte, ale przewaga była po stronie miejscowych.

Wynik otworzyli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 24 minucie. Gola zdobył wówczas Marcin Zając, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do przerwy było jednak 2:1. Najpierw do wyrównania ładnym strzałem z 10 metrów doprowadził testowany Szymon Jesionek, a w 40 minucie rzut karny na bramkę zamienił Erwin Sobiech.

Po zmianie stron zielono-biało-czerwoni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i dominowali nad mniej doświadczonymi przeciwnikami. W 66 minucie, po błędzie bramkarza z Piotrowic, rezultat podwyższył Rafał Stępień. Natomiast trafienie na 4:1 było autorstwa Dawida Skoczylasa. Piłkarz Lublinianki wpisał się na listę strzelców w 74 minucie gry, po szybkiej kontrze zespołu. Wynik meczu na 4:2 ustalił zawodnik testowany w szeregach ekipy przyjezdnej.

- Biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory odbyliśmy tylko dwa treningi, to ten wynik, a także pewne momenty gry w wykonaniu mojej drużyny cieszą - przyznał trener Grzegorz Białek. - Na pewno będzie to wyglądało jeszcze lepiej, gdy część zawodników powróci z wakacji, a inni dojdą do optymalnej dyspozycji - dodał szkoleniowiec Lublinianki.

Co ciekawe, obie drużyny spotkają się ponownie już w drugiej kolejce sezonu ligowego, 10 sierpnia. Tym razem do konfrontacji dojdzie na stadionie przy ulicy Leszczyńskiego.

Lublinianka - POM Iskra Piotrowice 4:2 (2:1)
Bramki: Jesionek'30, Sobiech'40, Stepien'66, Skoczylas'74 - Zając '24, zawodnik testowany'87
Lublinianka: Krupa - Jesionek, Nogas, Paździor, zawodnik testowany, Marzeda, Gutek, Sobiech, zawodnik testowany, Banachiewicz, Wróbel. Trener: Grzegorz Białek