Euro 2016. Polska reprezentacja wylądowała na Okęciu. Tłumy kibiców witały piłkarzy [ZDJĘCIA]

AG
Polscy piłkarze wrócili do kraju.
Polscy piłkarze wrócili do kraju. michal dyjuk / polska press
Tłumy kibiców powitały polskich piłkarzy wracających z Euro 2016. Przypomnijmy, że Polacy odpadli z rozgrywek po przegranej w ćwierćfinale z Portugalią. Do rozstrzygnięcia meczu konieczne były rzuty karne.

- Przywitanie na lotnisku... WOW! Coś niesamowitego! Dziękujemy! - tak powrót do kraju na Twitterze podsumował kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Polscy piłkarze na Okęciu wylądowali tuż przed godz. 16.

Polskich zawodników przywitały tłumy kibiców, skandujących m.in. "Dziękujemy", ale i nazwiska poszczególnych piłkarzy. Nasi kadrowicze z Okęcia udali się do hotelu, gdzie się pożegnają i wyjadą na urlopy.

Reprezentacja Polski w czwartek mierzyła się w ćwierćfinale Mistrzostw Europy z Portugalią. Po 90 minutach gry było 1-1. Już w 2. minucie bramkę dla Polski zdobył Robert Lewandowski. 31 minut później wyrównał Renato Sanchez. Do rozstrzygnięcia meczu konieczna była dogrywka i rzuty karne. W tych lepsi okazali się Portugalczycy.

Przed nami wielki finał Euro 2016 (ZDJĘCIA, WIDEO)

Trafiali kolejno: Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo, Renato Sanches, Joao Moutinho, Nani i Ricardo Quaresma. Dla Polski bramki z karnych zdobyli: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Kamil Glik. Strzał Kuby Błaszczykowskiego obronił Rui Patricio i ostatecznie to Portugalia wygrała 3-5.

Polska-Portugalia. Jaki wynik? Kto strzelił karne? (ZDJĘCIA, WIDEO)