Niemcy-Francja na Euro 2016. Jaki wynik? Kto strzelił gole? (WIDEO, ZDJĘCIA)

RED, x-news.pl
Mecz Niemcy - Francja na Euro 2016
Mecz Niemcy - Francja na Euro 2016 Frank Augstein
[Niemcy-Francja na Euro 2016. Jaki wynik?] Za nami piłkarski klasyk na Euro 2016. W półfinałowym spotkaniu na Stade Velodrome w Marsylii zawodnicy z Niemiec zmierzyli się z reprezentacją Francji. Górą byli gospodarze turnieju i to ich zobaczymy w finale Euro 2016.

Przed nami wielki finał Euro 2016 (ZDJĘCIA, WIDEO)

W środę (6 lipca) poznaliśmy pierwszego finalistę Euro 2016. Jest nim drużyna Portugalii, która pewnie pokonała reprezentację Walii (2:0).

Niemcy-Francja. Pojedynek piłkarskich gigantów

Spotkanie Niemiec i Francji to piłkarski klasyk, który dla wielu kibiców był "przedwczesnym finałem Euro 2016". Choć w wielu momentach tego meczu drużyną dominującą byli Niemcy, to spotkanie zakończyło się zwycięstwem "trójkolorowych". Pierwszy gol padł po kontrowersyjnym rzucie karnym, który w końcówce pierwszej połowy podyktował sędzia Nicola Rizzolli. Decuzję o "jedenastce" podjął po tym, jak kapitan reprezentacji Niemiec Bastian Schweinsteiger niefortunnie zagrał piłkę ręką. Francuska drużyna wykorzystała szansę. Trafienie zaliczył Antoine Griezmann.

Bramka, która przypieczętowała zwycięstwo Francji padła w 72 minucie. Ponownie do niemieckiej bramki trafił Antoine Griezmann. Zawodnik zaliczył wspaniałe spotkanie. Gdy około 90. minuty schodził z boiska kibice zgotowali mu owację na stojąco. Mecz zakończył się wygraną Francji (2:0).

Finał Euro 2016 już w niedzielę

Gospodarze Euro 2016 spotkają się w finale turnieju z drużyną Portugalii. Areną zmagań będzie Stade de France w Paryżu.