Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin wygrały z Widzewem Cosinus Łódź

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin pokonały w środę w hali MOSiR ekipę Widzewa Cosinus Łódź 69:49 w meczu 8. kolejki Basket Ligi Kobiet. Dzięki wygranej podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zostały, przynajmniej chwilowo, liderkami BLK, mając na koncie sześć zwycięstw i dwie porażki.

Początek środowego starcia niespodziewanie należał do łodzianek, które po dwóch minutach gry i po rzucie za trzy punkty Aleksandry Pawlak prowadziły 7:4. Po kolejnej "trójce" Pawlak było 12:8, a gospodynie na prowadzenie wyprowadziła dopiero na 2,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty Australijka Tess Madgen, która również celnie przymierzyła zza linii 6,75 m (17:16). Końcówka premierowej odsłony należała do lublinianek i ta część meczu zakończyła się 5-punktowym prowadzeniem "Pszczółek" (23:18).

W drugiej kwarcie łodzianki doprowadziły do remisu po 23, ale od stanu 28:27 dla Pszczółki, lublinianki "odjechały" rywalkom na kilka oczek, schodząc ostatecznie na przerwę z 8-punktową zaliczką.

Początek trzeciej kwarty to świetna gra podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka, które zdobyły 12 oczek z rzędu i nie straciły żadnego punktu (49:29). Widzew pierwsze punkty w tej odsłonie zdobył dopiero po 6,5 minutach gry. Szybko "trójką" odpowiedziała jednak Madgen, a następnie celnie za dwa rzuciły Dorota Mistygacz i Nigeryjka Uju Ugoka, i lublinianki przed ostatnią kwartą miały już 20 pkt. zaliczki (56:36).

Przez pierwsze trzy minuty czwartej kwarty miejscowe nie potrafiły zdobyć punktów, a niemoc rzutową Pszczółki przerwała dopiero Ugoka (58:41). Chwilę później Nigeryjka ponownie dorzuciła dwa oczka (60:41) i w praktyce lublinianki mogły już świętować szóstą wygraną w rozgrywkach BLK.

Na 2,5 minuty przed końcem meczu po rzutach za dwa i trzy punkty Ukrainki Kateryny Dorogobuzowej Pszczółka prowadziła już różnicą 23 oczek (67:44). Ostatnie punkty w meczu zdobyła natomiast na 10 sekund przed końcem starcia Olivia Szumełda-Krzycka.

PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN - WIDZEW COSINUS ŁÓDŹ 69:49 (23:18, 14:11, 19:7, 13:13)
PSZCZÓŁKA: Madgen 16, Ugoka 15, Dorogobuzowa 14, Handford 10, Jujka 7, Szumełda-Krzycka 5, Mistygacz 2, Poleszak, Dobrowolska, Kędzierska. Trener: Krzysztof Szewczyk
WIDZEW: Pawlak 12, Bujniak 10, Rogers 6, Beadle 6, Drop 5, Gertchen 4, Pisera 4, Kruszyńska 2, Zapart. Trener: Dariusz Raczyński